Apple kúpil startup zameraný na AI

Spoločnosť Xnor.ai zo Seattlu sa zameriava na umelú inteligenciu v zariadeniach.

Technológia, ktorú startup vyvíja, umožňuje spúšťať “učenlivé” algoritmy priamo na smartfónoch či wearables. Benefitmi majú podľa Xnor.ai byť okrem lepšej ochrany dát aj nižšie nároky na pamäť a energiu pri spracovaní informácií v porovnaní s výpočtami cez cloud. Spoločnosť by mohla svojimi riešeniami prispieť k zlepšovaniu Siri a úloh, ktoré sú založené na strojovom učení.

Akvizícia vyšla Apple na 200 miliónov dolárov. Už v minulosti kalifornská spoločnosť prejavila záujem o podobne zamerané spoločnosti – príkladom môže byť kúpa startupu Turi.

https://www.youtube.com/watch?v=FG31XxX7ra8&feature=emb_title

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.