Apple Arcade škrtá tituly v katalógu

Služba si zakladá na kurátorovanom obsahu a to je pravdepodobne aj motívom čerstvej výpovede viacerých kontraktov s hernými vývojármi.

Možno nabudúce. S pozdravom, Apple

Apple chce, aby jeho platforma ľudí zaujala natoľko, aby sa pravidelne vracali. A to je možné iba vďaka dostatočne kvalitnému obsahu.

Podľa Bloombergu Apple ako dôvod smerom k vývojárom uviedlo, že hľadá hry s vysokým potenciálom pre aktiváciu hráčov. Developerom, ktorých sa zrušenie zmluvy týka, Apple vyplatil sumy za splnenie cieľov súvisiacich s vývojom hry a nevylúčil ani budúcu spoluprácu ak dosiahnu ich projekty potrebnú úroveň engagementu.

Menej je viac

Herná služba Apple od svojho spustenia ponúka cross platform hry bez reklám či ďalších nákupov za fixné mesačné predplatné 4,99 €. Úvod koncom roku 2019 platforme celkom vyšiel, sčasti aj pre prvý bezplatný mesiac, bude však čoraz dôležitejšie udržať aktívnu komunitu.

Osekávanie katalógu, v ktorom sa aktuálne nachádza viac ako 100 titulov (mnoho z nich sú exkluzivity), je pravdepodobne cestou, ktorú si Apple zvolil pre udržanie si dostatočného počtu predplatiteľov.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.