Google Plus končí. Definitívne.

Príbeh jedného neúspechu má svoju poslednú kapitolu.

Mínus Plus

Sociálna sieť, ktorú sa Google pokúšal rozbehnúť pod názvom Google Plus, bola od roku 2018 v procese “vypínania”. Dôvodom boli ako inak nízky záujem a zanedbateľná základňa aktívnych používateľov. Netreba ale zabudnúť ani na bezpečnostné riziká, ktoré takisto prispeli k rýchlejšiemu koncu siete.

Vymazávanie používateľských účtov začalo v apríli minulého roku a chvíľu na to Google spustil betaverziu novej platformy Currents, ktorá mala zaniknutú Google Plus nahradiť. Jej Android a iOS aplikácia bola takisto premenovaná na Google Currents, aby bola zmena kompletná.

Google Currents

Povedomé meno

“Novinka” má podľa Google pomôcť ľuďom v rámci organizácií spolu komunikovať. Môžu v rámci nej pridávať komentáre v diskusiách a prezerať si obsah v newsfeede. Ten je možné zoradiť podľa relevantnosti alebo chronoligcky.

Zaujímavosť na záver – Currents nie je tak celkom neznámy názov pre ľudí, ktorí Google produkty sledujú. Pred siedmimi rokmi fungovala identicky pomenovaná aplikácia zameraná na magazíny. Tú potom prekrstili na Google Play Newsstand a neskôr ju nahradili Google News.

Zdá sa, že namingový a produktový tím v Google sa nenudí. :)

zdroj: The Verge

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.