Adobe prináša betaverzie ďalších aplikácií pre Macy s M1

Softvérový gigant po Photoshope vypustil aj skúšobnú verziu Premiere Rush, Premiere Pro a Audition.

Všetky tri spomínané apky sú dostupné pre testerov z radov verejnosti. Podľa dostupnej dokumentácie plánuje Adobe v prípade Premiere Pro riešiť kompatibilitu s M1 čipmi postupne pre všetky funkcie. Niektoré z nich teda v súčasnosti ešte nie sú dostupné.

Zatiaľ sú to kľúčové funkcie pre úpravy a takisto základné workflows týkajúce sa farieb, grafiky a zvuku ako aj Productions a multicam. Prioritou majú byť aj najpoužívanejšie kódeky ako H.264, HEVC a ProRes.

Keďže ide o betu je namieste byť opatrný a určite odporúčame prečítať si aj známe problémy, ktoré Adobe spísal pre skúšobnú verziu. Niektoré môžu spôsobiť pád aplkácie či chybné zobrazovanie informácií. Treba myslieť aj na to, že keď Adobe práce na kompatibilite s novými Macmi dokončí, bude treba počkať aj na rozšírenia od tretích strán ako rôzne pluginy, efekty a podobné vylepšenia.

Adobe naďalej odporúča pre prácu v Premiere Pro používať emuláciu cez Rosettu 2 od Apple, ak pracujete na Macu s novým M1 čipom.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.