iPhone 12 sa stal najpredávanejším 5G smartfónom. Po dvoch týždňoch!

Novinka s logom Apple dostupná v štyroch variantoch sa aj napriek problémom, ktoré priniesol tento rok, stala okamžitým hitom.

Nový prieskum od Counterpoint Research ukazuje, že aj napriek tomu, že sa počas sledovaného mesiaca októbra predával nový iPhone iba 2 týždne, stihol smartfón ovládnuť rebríček a stať sa jednotkou. V rámci celoročného poradia mu patrí siedme miesto v 5G segmente.

iPhone 12 Pro v októbrovom prieskume obsadil druhú pozíciu. Za nám nasleduje Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G. iPhony dvanástej generácie spolu ukrojili z celkových predajov 5G smartfónov za október takmer štvrtinu!

V čom je podľa analytikov kľúč úspechu, ktorý sa Apple novinke podarilo dosiahnuť? Counterpoint zastáva názor, že k tomu napomohlo aj rozšírený dopyt po updgrade na 5G zariadenie v rámci iOS komunity, takisto za tým vidia aj silné promo 5G od operátorov v USA. V Spojených štátoch sa za mesiac predala viac ako jedna tretina všetkých iPhonov 12 a 12 Pro. Na záver treba ako faktor pre úspech spomenúť aj to, že Apple smartfón je dostupný vo vyše 140 krajinách sveta.

Counterpoint ďalej očakáva, že záujem o iPhone 12 bude silný aj po zvyšné dni aktuálneho roka, obzvlášť keď sa blížia Vianoce. Vďaka neskoršiemu príchodu si výrazné predaje udrží pravdepodobne aj v úvode roku 2021.

zdroj: Counterpoint 

cover: Unsplash / Daniel Romero

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.