Nákresy Apple II od Stevea Wozniaka vydražili za vyše pol milióna dolárov

Pôvodné schémy a inštrukcie pre prototyp zariadenia pochádzajú z pera spoluzakladateľa značky a sú teda vyhľadávanou zberateľskou raritou.

Päťstránkový dokument s nákresmi a poznámkami na štvorčekovom papieri a k tomu dvanásť strán inštrukcií. To je kúsok, ktorý sa v aukcii spoločnosti RR Auction vydražil za neuveriteľných 630 272 dolárov. Originálny pôvod dokumentácie z roku 1975 pred dražbou potvrdil sám autor, Steve Wozniak.

Okrem papierového pokladu sa v aukcii ocitol aj funkčný model Apple-1. Ten si odniesol zberateľ za 736 862 dolárov. Spomínaný stroj bol prvotinou Apple na poli počítačov a predával ho Steve Jobs z garáže jeho rodičov. Celkovo vzniklo iba 175 kusov, pričom na svete sa v súčasnosti nachádza menej ako polovica.

zdroj: RR Auction

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.