14 palcový MacBook Pro pôjde do výroby budúci rok

Už čoskoro by sa podľa výskumnej spoločnosti TrendForce mal začať “boj” o zákazky na výrobu 14 a 16 palcových modelov.

O príchode 14 palcového MacBooku sa hovorí prakticky od chvíle, čo 16 palcový model vystriedal dovtedy najväčší MacBook Pro s uhlopriečkou 15,4 palcov. Obe verzie laptopu s prívlastkom Pro – teda 14 a 16 palcová – budú disponovať Mini-LED obrazovkou a podľa Trendforce ich produkcia odštartuje v úvodnom štvrťroku 2021.

Podobne ako v prípade iPhonov a OLED obrazoviek aj Mini-LED technológia ponúka podobné výhody. Patria k nim predovšetkým vyšší jas a kontrast a v neposlednom rade aj možnosť navrhovať ľahšie a kompaktnejšie produkty.

Okrem novej technológie displeja nie je vylúčené ani to, že sa v 14 a 16 palcových MacBookoch, dočkáme už aj Apple Silicon procesorov, ktoré boli oznámené na nedávnej WWDC.

zdroj: TrendForce

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.