Xiaomi “nechtiac” skopíroval jednu z Apple funkcií

ios 12 memoji 800x516 - Xiaomi "nechtiac" skopíroval jednu z Apple funkcií

Pred nedávnom Xiaomi predstavil novú funkciu digitálnych avatorov  s názvom “Mimoji”, ktorý je takmer klonom Apple funkcie Memoji.

Aj keď Xiaomi vydal tlačovú správu, v ktorej podobnosť s Memoji funkciou Apple popiera, sa Xiaomi pohybuje na tenkom lade, nakoľko použili reklamy Apple na svojich vlastných stránkach aby prezentoval svoje “Mimoji”.

xiaomi mimoji - Xiaomi "nechtiac" skopíroval jednu z Apple funkcií

Podľa objavu užívateľa Weibo, produktová stránka Xiaomi pre nadchádzajúci smartfón Mi CC9 obsahuje reklamu na Apple Music Memoji, v ktorých účinkuje tancujúci Khalidov avatar a spieva “Talk”. Tieto reklamy boli objavení na e-commerece stránkach vrátane jd.com, Sunsing a oficiálnej grafike Mimoji na webových stránkach Xiaomi.

iOS12 Apple Memoji 06042018 - Xiaomi "nechtiac" skopíroval jednu z Apple funkcií

Podľa riaditeľa Xiaomi PR, Xu Jieyuna, sa jedná o náhodu. Zamestnanci Xiaomi bohužiaľ “nahrali zlý obsah” na stránky.

Či už Memoji alebo Mimoji sú 3D avatry, ktorých si môžu užívatelia upraviť, aby vyzerali podobne, alebo úplne inak podľa priania či výzoru užívateľa. Xiaomi pritom využíva podobné možnosti úpravy ako Apple, vrátane príslušenstva a okuliarov.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.