Apple môže pracovať na ohybných iPadoch

Podľa sketchu IHS Markit analytika Jeffa Lina, pracuje Apple na novom iPade s ohybným displejom, ktorý by mohol byť predstavený v roku 2020. Odvoláva sa pritom na čínske zdroje. Mnohé informácie naznačujú, že sa Apple začal o ohybné displeje zaujímať, no po prvý krát počujeme o potencionálnom, ohybnom iPade. 

Podľa Lina by mala mať ohybná generácia iPadu takmer rovnakú veľkosť displeja ako má MacBooku. Teda sa môže jednať o ďalšiu variáciu 12-palcových iPadov podobných aktuálnemu 12,9-palcovému iPadu Pro. Lin tvrdí, že tieto nové, ohybné iPady budú prvou generáciou s podporou 5G a mnohými “biznisovo” príťažlivými funkciami.

Na druhej strane, správy naznačujú, že nové iPhony (predstavené 2020) budú disponovať 5G pripojením (a jeho funkciami) ešte pred iPadmi. Predtým ako budú môcť nové Apple zariadenia podporovať 5G je potrebné, aby mali na to príslušný hardvér a aby bolo 5G dostupné v daných krajinách.

Vrátime sa ale k ohybným displejom. Pokiaľ chce Apple túto technológiu použiť, bude sa musieť vysporiadať s mnohými úskaliami tejto novej technológie. Problémy s ohybnými displejmi sme mohli vidieť pri konkurenčnom Samsungu Galaxy Fold. Krátko po predstavení tohto zariadenia sa na internete objavili mnohé problémy, ktoré súviseli práve s funkciou ohybného displeja.

Po týchto problémoch sa konkurenčný Samsung rozhodol predstavenie Galaxy Fold odložiť. Podľa informácií má byť jeho aktualizované verzia dokončená tento týždeň. Finálny deň vydania ale ešte stále nie je známy.

komentár
  1. Tak to potom vysvetluje preco sa velke iPady pro ohybaju. Oni su vlastne ake si prototypy. ????
    A nie vadne produkty ako sa o nich pisalo. ????????

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť