Vráti sa iPod touch ako herná konzola?

41362 iPod Touch Family 800x642 - Vráti sa iPod touch ako herná konzola?

iPod touch možno ešte nie je pripravený do dôchodku. Začína sa hovoriť o nástupcovi aktuálneho modelu.

Minulý týždeň sa na japonskom blogu Mac Otakara objavila správa, podľa ktorej Apple pripravuje siedmu generáciu jediného iPodu v ponuke. iPod touch bol naposledy aktualizovaný pred takmer štyrmi rokmi. Dostal vtedy čip A8 a nové farby.

Odvtedy už len čakáme na moment, kedy sa aj touch poberie do večných lovíšť. Apple medzitým sekol s predajom modelov Shuffle a Nano a budúcnosť iPodu nevyzerá práve ružovo. Napriek tomu možno spoločnosť ešte neplánuje s najlacnejším iOS zariadením seknúť. Nový vietor by do plachiet mohol nabrať ako prenosná herná konzola.

Aspoň to hovorí najnovší patent, ktorý si Apple nedávno na iPod touch obnovil. Konkrétne ide o kategóriu produktu, ktorá bola rozšírená o „hand-heldové herné konzoly.“

ipod touch gaming - Vráti sa iPod touch ako herná konzola?

Apple ako herný gigant

Využiť vo svoj prospech by tak mohol obrovskú a stále rastúcu knižnicu kvalitných hier na App Store. Apple je s hrami aj naďalej veľmi konzervatívny (a nielen kvôli neúspechom z minulosti, viď Pippin). Trh s domácimi konzolami je vcelku kompetitívny a spoločnosti sa nedarí uchytiť, čo ilustruje aj aktuálna situácia s Apple TV. Handheldy zas momentálne okupuje Nintendo Switch. 

Napriek tomu Apple čoraz viac propaguje svoj katalóg hier, do ktorého sa za posledné roky pridali aj veľké vydavateľstvá vrátane vyššie spomínaného Nintenda. A zabúdať netreba ani na Epic so svojim konzolovým megahitom Fortnite či popkultúrne fenomény ako Pokémon GO.

A možno sú tieto úvahy úplne predčasné a Apple proste vypľuje nový iPod s väčším displejom a aktuálnym procesorom, aby sa oň nemusel ďalšie tri roky starať. Veď svoje využitie si nájde, či už ako herná konzola alebo lacné iOS zariadenie pre deti.

komentár
  1. Tak to by som si kupil, lebo aktualne je na trhu iba nitendo switch s otraskou obrazovkou a PSP je mrtve. A vlacit iPad nic moc. Do tohto by som fakt siel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…