Apple najal bývalého šéfa vývoja batérií Samsungu

Galaxy Note 7 Titanium Grey

Apple do svojich kruhov prijal bývalého riaditeľa vývoja batérií spoločnosti Samsung. Funkcia sa mu pritom nezmení: Soonho Ahn je od decembra/prosince šéfom globálneho vývoja batérií pre Apple.

Pôvodne pracoval vo firme Samsung SDI, ktorá pre konglomerát vyvíja lítium-iónové batérie na použitie v smartfónoch a ďalších zariadeniach. Ako senior viceprezident navyše dohliadal na inovovanie a vývoj batérií novej generácie, čo je vec, ktorú by mohol Apple využiť práve pri vývoji svojich neustále sa stenčujúcich zariadení.

Toto zamestnanie, spolu s ďalšími správami, nám môže naznačovať, že Apple sa chce podieľať na výrobe svojich zariadení viac, než kedy predtým. Spoločnosť údajne zvažuje nakupovanie kobaltu priamo od baníkov. Spoločnosť si okrem toho začala vyvíjať vlastné čipy Ax, Sx a Wx, a hovorí sa o možnosti zahájenia vývoja vlastných MicroLED displejov.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…