Recenzia: Bezpečnostná kamera Reolink Argus Pro

Bezpečnosti nikdy nie je dostatok a vždy je čo zlepšovať. Svoje o tom vie aj spoločnosť Reolink a jej indoor/outdoor bezpečnostná kamera Argus Pro.

K dispozícií sme v redakcii dostali kameru a externú solárnu nabíjačku. Pozrieme sa na inštaláciu kamery a solárneho panelu, nastaveniu kamery a aplikácie a na jej používanie či výdrž.

Spoločnosť Reolink predstavila kameru Argus Pro ako jednu z cenovo dostupných riešení pre zabezpečenie domu, ktoré si môže užívateľ sám nainštalovať a používať, pričom za jej cenu ponúkne veľmi veľa funkcií. Samozrejme domáca kamera za 90€ sa nemôže porovnávať s profesionálnym systémom za tisícky eur.

No na druhej strane, za 90€ dostanete Full HD kameru s veľkou výdržou batérie, nočným videním, mikrofónom, reproduktorom, slotom na MicroSD kartu a senzorom pohybu a svetla.

Vlastnosti Reolink Argus Pro v skratke:

 • Bezdrôtový prenos
 • napájanie nabíjateľným akumulátorom alebo solárnym panelom
 • PIR (Person In Range) pohybový senzor
 • Infračervená kamera s nočným videním (do 20 metrov)
 • Obojsmerné audio (mikrofón, reproduktor)
 • IP65
 • 130 stupňový pozorovací uhol
 • Živý prenos

Balenie

Do rúk sa nám dostali síce dve malé ale zato veľmi ťažké krabice. V jednej z nich bola bezpečnostná kamera a v druhej solárny panel. Najprv sa pozrieme na balenie samotnej kamery. Po otvorení krabice nájdeme menší obal s inštrukciami, nálepkou informujúcou o monitorovaní priestoru a bezpečnostné upozornenia týkajúce sa akumulátoru kamery. Štandard.

Na rad prichádza samotná kamera. Po jej vizuálnej inšpekcii sa v krabici nachádza už iba príslušenstvo. A teda úchytková konzola, plne uhlovo nastaviteľný podstavec s kĺbom, gumená ochrana kamery, akumulátor, napájací USB kábel, popruh, skrutky a hmoždinky. Poznámka: Zariadenie a akumulátor sú oddelené.

Solárny panel má o niečo väčšie balenie. Po jeho otvorení vidíme priamo solárny panel s ochranným krytím solárnej plochy. Samozrejme opäť návody. Poznámka: Príjemne nás prekvapila dĺžka napájacieho kábla pevne pripojeného k solárnemu panelu a výstupom Micro-USB. Pod návodmi sa nachádza príslušenstvo podobné tomu pri kamere. Úchytková konzola, plne uhlovo nastaviteľný podstavec s kĺbom, skrutky a hmoždinky.

Dizajn

Akonáhle sme chytili do rúk kameru, pripomínala nám vajíčko. Po jednoduchom zapojení akumulátora sme si začali kameru prezerať z rôznych uhlov. Na prednej strane je ako inak, objektív, nad ním pravdepodobne nočné videnie. a pod ním dióda sledovania (či sa cez kameru práve niekto pozerá), ktorej funkcia sa dá vypnúť v aplikácií. Ale o tom až neskôr. Pod diódou nájdeme oblasť, v ktorej sú umiestnené pohybové a svetelné senzory.

Na pravej strane zariadenia sa nachádza otvor na MicroSD kartu a tlačidlo RESET, ktoré sú ochránené gumovým krytom. Na spodnej strane nájdeme už iba otvor na nasadenie nadstavcu. Zo zadnej strany, v mieste kde je umiestnený akumulátor nájdeme v jeho strede otvor pre nabíjanie, ktorý je tak ako slot na MicroSD, ochránený gumovým krytom.

Nastavenie a používanie

Nastavenie kamery je jednoduché a postupom nás previedla aplikácia, ktorá sa zároveň stane operačným strediskom kamier. Najprv bolo nutné oskenovať QR kód na zadnej strane kamery. Aplikácia následne vyžadovala, aby sme zvolili Wi-Fi, ku ktorej sa kamera pripojí (keďže sa jedná o IP kameru). Po pripojení sme museli pred objektív kamery postaviť QR kód vygenerovaný aplikáciou pre synchronizáciu.

Následne sa kamera pripojila k routeru a mohli sme smelo začať sledovať. Pripojenie aplikácie ku kamere netrvalo nikdy dlhšie ako 4 sekundy. Používanie je intuitívne a tým pádom sa dá kamera nastaviť presne podľa želania užívateľa. Nakoľko má aplikácia mnoho funkcií, rozhodli sme sa ich všetky vysvetliť v obrázkovej galérií nižšie.

Hlavné menu súvisiace s účtom a nastavenie aplikácie. Zaujímavou funkciou je pridávanie kamery do aplikácie. Kamerou zariadenia stačí naskenovať QR kód zo zadnej strany Reolink Argus Pro.

Pokiaľ ste už nastavili kameru a z nejakého dôvodu ste o aplikáciu prišli, zvolíte druhú možnosť. Pokiaľ nastavujete novú kameru, zvolíte “Connect to Wi-Fi” a pokračujete v nastavovaní.

Aplikácia a kamera vás prevedú celým procesom. Dokonca na vás kamera aj hovorí. Pokiaľ vyššie uvedenú frázu počujete, kamera a aplikácia sú pripravené na nastavovanie. Následne zvolíte ku ktorej Wi-Fi sieti sa má kamera Reolink pripojiť.

Pred kameru Reolink nastavíte váš iPhone. Reolink zosníma vygenerovaný QR kód a bude sa pripájať k Wi-Fi sieti. Kamera sa následe pripojí a informuje vás o stave pripojenia. Prebehne pripojenie a hotovo! Aplikácia je pripojená na vašu kameru.

Pozitíva

Kamera za svoju prijateľnú cenu ponúka množstvo funkcií, od pohybového a svetelného senzoru cez nočné videnie, obojsmerné audio, dlhú výdrž batérie, odolnosť voči vonkajšiemu prostrediu, až po podporu MicroSD.

Pozitívne hodnotíme funkcie a ovládateľnosť aplikácie ale aj rýchlosť pripojenia aplikácie ku zariadeniu. Zariadenie ponúkne veľmi čistý záznam a to aj v prípade nočného videnia. Aplikácia ponúka pridanie niekoľkých kamier (ktoré si môžete pomenovať), vďaka ktorým máte pod dohľadom napríklad celý svoj dom vrátane exteriéru.

Negatíva

Asi jediná vec, ktorú tejto kamere môžeme vytknúť je podpora iba 64GB MicroSD kariet. Teda kamera s prihliadnutím na kvalitu záznamu nedokáže zaznamenávať úsek dlhší ako jeden týždeň v kuse. Na druhej strane to až tak nevadí, pretože kamera začne zanamenávať audio-video stopu až po tom, čo zazamená pohyb. Dovtedy sa na úložisko nič neukladá. Aj tak jedná o najefektívnejší spôsob, pretože kamera bude vytvárať záznam aj keď sa vyskytnú problémy so sieťou a záznamy si budete môcť pozrieť na telefóne v sekcii kamerových záznamov.

Stretli sme sa ešte s problémom pri nastavovaní, kedy sme museli hľadať správnu vzdialenosť aby bola kamera schopná odčítať QR kód z displeja telefónu. Hlavným problémom ako portál zameraný na Mac (a po postrehu čitatela) musíme spomenúť aj fakt, že Reolink nepodporuje HomeKit.

Zhrnutie

Môžeme povedať, že bezpečnostná kamera Reolink Argus Pro je skvelou voľbou pre kohokoľvek, kto chce zvýšiť bezpečnosť svojho majetku a neutratiť pritom tisícky eur za profesionálne vybavenie. Musíme ale upozorniť, že sa nejedná o 24/7 bezpečnostné riešenie.

Nastavenie aj používanie aplikácie a kamery  je veľmi intuitívne a ponúka množstvo funkcií a nastavení, ktoré pomôžu lepšie ochrániť majetok. Kamera čo to vydrží (aj akumulátor), preto sa nemusíte obávať poškodenia vonkajšími vplyvmi. Toto zariadenie hodnotíme veľmi pozitívne a určite by sme si ho vedeli predstaviť mať doma.

Argus Pro si môžete zakúpiť priamo na webe Reolinku. Zadajte pri nákupe zľavový kupón streo10 a získajte naň navyše zľavu 10 dolárov.

komentáre
 1. Prekvapuje ma, že ako portál primárne zameraný na Apple technológie ste absolútne nespomenuli (ne)podporu HomeKit rozhrania.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť