fbpx

Kuo: AR okuliare od Applu prídu v roku 2020

apple glasses Taeyeon Kim 1 600x401 - Kuo: AR okuliare od Applu prídu v roku 2020
Koncept: Taeyon Kim

Známy analytik zverejnil informácie o pripravovaných AR okuliaroch od Applu. Prísť by mali na trh už budúci rok, pôjde pritom o príslušenstvo k iPhonu.

Testovacia produkcia okuliarov s rozšírenou realitou by sa mohla začať dokonca už koncom tohto roka, ich vydanie je podľa Ming-Chi Kua aktuálne naplánované na začiatok roku 2020. Termíny sa však môžu o niekoľko mesiacov natiahnuť. 

Okuliare by mali byť predovšetkým doplnkom k iPhonu, podobne ako Apple Watch. To zrejme znamená, že sa vyhnú objemnému a nevzhľadnému dizajnu, aký ponúkali napríklad neúspešné Google Glass. 

https://macblogsk.wpengine.com/2018/chystane-ar-vr-okuliare-od-applu-maju-ponuknut-dva-8k-displeje/

Pôjde predovšetkým o displej prekrytý AR vrstvou a všetky výpočty sa budú uskutočňovať lokálne na spárovanom iPhone. Samotný rám by tak mohol pôsobiť elegantnejšie a obsahovať len nutné senzory, sklá a batérie.

Podľa najrôznejších patentov už Apple na rozšírenej a virtuálnej realite pracuje vyše desať rokov. O samotnom produkte je toho známeho veľmi málo. V minulosti sa napríklad hovorilo, že na trh by sa mal dostať už tento rok. Po softvérovej stránke by mali okuliare fungovať na upravenej verzii iOS, interne nazývanej „rOS.“

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

Zatiaľ žiadne komentáre

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend