Prvý pohľad na službu Disney Plus: obrovský katalóg a exkluzívny obsah za 7 dolárov mesačne

Disney koncom týždňa odhalilo prvé detaily o svojej očakávanej streamovacej službe. Spočiatku však bude dostupná len v Spojených štátoch.

Disney+ bude veľkým konkurentom nielen súčasných služieb ako Netflix a HBO, ale aj pripravovaného Apple TV+. Obe služby vyjdú na jeseň, Disney+ však narozdiel od Applu nebude ihneď dostupná aj v Európe. Na miestny trh by sa mala služba dostaviť v nasledujúcich mesiacoch.

Okrem toho je zvyšok informácií celkom štandardných. Disney ukázalo klasické tmavé „Netflixovské“ rozhranie svojej aplikácie. Tá bude dostupná na webe, smart televízoroch, herných konzolách, ako aj na iOS a Androide (a podľa CEO Boba Igera pravdepodobne aj na Apple TV). Samozrejmosťou je aj podpora 4K HDR obsahu.

Fanúšikovia Disney, ako aj Marvelu a Star Wars majú dôvod na radosť. Okrem všetkých dostupných titulov vyššie spomínaných franšíz služba zaujme aj vlastným exkluzívnym obsahom. Medzi inými napríklad seriálom Mandalorian zo Star Wars univerza, dvojicou seriálov v hlavnej úlohe s postavami z marvelovských Avengerov či seriálovým pokračovaním Monsters, Inc alebo dokumentom o Frozen 2. Súčasťou služby bude aj obsah z National Geographic.

Samozrejme nie je isté, že všetok obsah uvidíme aj my po spustení služby na Slovensku. Minimálne však môžme spoliehať na rozsiahlu Disney kolekciu. Príjemne prekvapila aj cena 7 dolárov na mesiac (prípadne 70 dolárov na rok), čím predbieha Netflix (8-12 eur) a doťahuje sa na HBO Go či Amazon Video (6 eur). V Spojených štátoch sa služba spustí 12. novembra.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.