macOS 10.15 rozdelí iTunes na samostatné aplikácie – hudbu, podcasty a filmy

Zdá sa, že doba iTunes sa blíži ku koncu. Apple údajne pracuje na novom hudobnom prehrávači na báze iOS.

Podľa vývojára Steva Troughton-Smitha Apple plánuje v ďalšej verzii macOS rozdeliť iTunes na niekoľko samostatných aplikácií. O konkrétne dôkazy sa Smith na Twitteri nepodelil, je si však celkom istý, že nás čakajú nové apky pre Mac založené na rozhraní UIKit, na ktorom bežia aplikácie pre iOS.

Malo by tak ísť o tzv. Marzipan aplikácie s univerzálnym iOS/macOS kódom, ktoré Apple predstavil minulý rok s macOS Mojave. Tento systém obsahuje prvé lastovičky tohto API (Mac verzie apiek Domácnosť, Diktafón, Akcie…) a je pravdepodobné, že hudobný klient bude ďalšou z nich. Na júnovej WWDC by s novým macOS malo byť predstavené aj vývojárske rozhranie na portovanie vlastných iPad aplikácií.

Troughton-Smith spomína minimálne aplikácie pre hudbu, podcasty a knihy (zrejme prerobené Apple Books s podporou pre audioknihy). Filmy a seriály sa pravdepodobne udomácnia v nedávno oznámenej TV aplikácií, ktorá sa na jeseň prvýkrát dostane aj na Mac, spolu s novou streamovacou službou.

Ako sa Apple postaví k ostatným funkciám iTunes, ako je napríklad synchronizácia a zálohovanie iOS zariadení, ostáva záhadou. Možno samostatná aplikácia na manažment iOS zariadení? Alebo ostane iTunes najbližšie roky voliteľným legacy softvérom?

Dozvieme sa už o cca dva mesiace na tohtoročnej WWDC konferencii.

Apple Music by mohla po novom na všetkých platformách zdieľať ten istý kód.
komentáre
  1. Univerzalny iOS/macOS kod – mozeme cakat aplikacie, ktore budu na macOS vyzerat tak hnusne, a budu take neprehladne a neintuitivne ako na iOS.

    0
    0
  2. takze mi v systeme pribudnu dalsie ikonky aplikacii, ktore nepouzivam. vyborne, dostavame sa tam, kde bol kedysi windows.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.