Apple TV+: streamovacia služba s vlastným obsahom, dostupná bude vo vyše 100 krajinách

Apple svetu priblížil svoju video službu, na pódiu ju uviedol sám Steven Spielberg. Dostupná bude vo vyše 100 krajinách.

Dnes sme dostali prvý pohľad na Applovský Netflix. Spoločnosť neponúkla žiadne detaily a miesto toho venovala väčšinu svojej prezentácie tvorcom video obsahu, ktorí priblížili exkluzívne seriály a filmy, ktoré sa na službe objavia.

Patrí medzi ne napríklad Steven Spielberg, ktorý otvoril príhovorom celý segment. Okrem toho sa môžeme tešiť na seriál Morning Show od Reese Witherspoon, Jennifer Anniston a Steva Carella, Sea v hlavnej úlohe s Aquamanom Jasonom Momoa či Little Amerika od komika pakistanského Kumaila Nanjianiho. Medzi ďalších tvorcov obsahu budú patriť J.J. Abrams, M Night Shyamalan, Brie Larson a ďalší. Prezentáciu zas uzavrela Oprah Winfrey.

https://www.youtube.com/watch?v=RrdbT4hpwBk

Tu sú niektoré zo známych mien, ktoré budú pre Apple produkovať obsah. Foto: The Verge

Po celom svete

Apple stavil skôr na emócie a kreatívny proces, takže sme sa nedozvedeli ani cenu Apple TV+, ani presný dátum vydania. Služba príde na jeseň do vyše 100 krajín po celom svete (pravdepodobne aj Slovensko) a dostupná bude v apke TV na iOS, Macu, Apple TV a smart televízoroch.

Aplikácia dostane v májovom softvérovom update menší facelift a okrem prémiovej služby pribudnú aj nové možnosti zgrupovania obsahu z iTunes či iných služieb vrátane HBO, Showtime a ďalších. Jednotlivé kanály si budete môcť predplatiť podľa chuti po jednom, nebude tak treba kupovať zbytoče drahé balíčky ako od bežných televíznych poskytovateľov. Sme celkom zvedaví ako bude táto funkcia vyzerať u nás, rovnako ako prémiová TV+ sa totiž konečne rozšíri aj do ostatných krajín sveta. 

Apple TV+ bude integrovaná do novej TV apky po boku iných online služieb. Foto: The Verge
komentáre
  1. Vie sa už či to bude dostupné aj na slovensku kedže žiadnu sekciu apple tv+ alebo apple arcade som na stranke apple sk nenašiel . U ostatných susedných štátoch daná sekcia uť bola sprístupnená. Ďakujem

    0
    0
  2. Na slovenskom webe si strašne dávajú na čas s prekladom noviniek, nič nové. Má to byť dostupné vo vyše 100 krajinách a v Česku to už majú aj na stránke, takže myslím že je to takmer isté aj u nás.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť