iPhone Photography Awards pozná svojich víťazov

Dnes boli predstavení výhercovia 12. ročníka iPhone Photography Awards.

Výhercovia boli vybraní z tisícov príspevkov z viac ako 140 krajín sveta, vrátane Austrálie, Bahrajnu, Bieloruska, Brazílie, Kanady, Číny, Francúzska, Nemecka, Indie, Talianska, Japonska, Peru, Portugalska, Ruska, Južnej Afriky, Taiwanu , Spojeného kráľovstva a Spojených štátov amerických.

Hlavným  víťazom je Gabriella Cigliano z Talianska za svoj príspevok “Big Sister” zachytený na iPhone X na Zanzibare v Afrike.

Minulý rok som strávila mesiac vo Wase v Tanzánii a učila som triedu mladých, zvedavých a úžasných ľudí. Pred návratom do Talianska sme sa zastavili v Zanzibare, kde bola táto fotografia vytvorená. Stále sa čudujem, ako som mohla zachytiť ten presný okamih v celej jeho kráse. Len som ich pozorovala, bola som pár metrov od nich. Boli na mňa asi viacej zvedaví ako ja a to je pravdepodobne dôvod, prečo sa na mňa to dievča pozeralo. Veľa sme si toho nepovedali, až na pár slov v svahilčine, ktoré som sa naučila v predchádzajúcich týždňoch. Tieto deti však určite mohli hovoriť očami. Bola to jedna z najkrajších vecí, ktoré som videla vo svojom živote a budem si ju uchovávať navždy. Najlepšie bolo ukázať im a ich matkám tieto fotografie. Pre niektorých to bolo prvýkrát, keď videli svoje tváre, a ich radosť bola neopísateľná. Bohužiaľ mali môj iPhone v rukách a tak som nemohla túto radosť a reakciu zachytiť.

Víťazné fotografie a výhercov si môžete prezrieť tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Čo chystá Apple na túto jeseň?

Už onedlho nás čaká predstavenie viacerých noviniek, ku ktorým vám teraz prinášame čerstvé info. Na čo sa môžete tešiť?