iPhone 7 ani iPhone 8 si už v Nemecku nekúpite. Apple ho stiahol z obehu

Apple v Nemecku stiahol z obehu iPhone 7 a iPhone 8. Môže za to prebiehajúci súdny spor so spoločnosťou Qualcomm, ktorá v Nemecku žaluje Apple pre nevyplatenie licenčných poplatkov.

Qualcomm obvinil Apple hneď v niekoľkých krajinách za to, že mu odmietol vyplatiť viac ako 1 miliardu dolárov v poplatkoch za licencovanie technológií, ktoré používajú viaceré modely iPhonu vrátane dvoch vyššie spomenutých. Spoločnosť taktiež obvinila Apple za to, že obchodné tajomstvá zdieľal s treťou stranou – Intelom, ako aj za iné prečiny, ktoré zhoršili vzťah s významným technologickým hráčom.

Apple sa naopak bráni slovami, že “kampaň Qualcommu je len zúfalým pokusom odpútať pozornosť od skutočných problémov medzi našimi spoločnosťami. Ich praktiky na súde a aj v každodennom obchode škodí inováciám aj spotrebiteľom. Qualcomm trvá na vyplácaní horibilných súm na základe práce, ktorú nerobili a vlády po celom svete ich vyšetrujú pre ich správanie. Verdiktom súdu sme samozrejme sklamaní a chystáme sa proti nemu odvolať. Všetky modely iPhonu sú pre zákazníkov dostupné cez operátorov a predajcov v 4 300 lokalitách v Nemecku. Modely iPhone 7 a iPhone 8 nebudú počas odvolacieho procesu dostupné v 15 kamenných predajniach v Nemecku. iPhone XS, XS Max a iPhone XS ostanú dostupné vo všetkých našich obchodoch.”

Stiahnutie telefónov z obehu prichádza len deň po tom, ako Qualcomm oznámil, že zabezpečil 1,34 miliardy eur v dlhopisoch, teda čiastku, ktorá je požadovaná pre prípad, že by sa Apple úspešne odvolal a Qualcomm by bol nútený mu nahradiť ušlý zisk. Apple by podľa terajšieho rozhodnutia mal požadovať stiahnutie telefónu z obehu aj od partnerov a ďalších obchodov. Tí však nariadenie súdu zatiaľ nerešpektujú.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.