iPhone 7 ani iPhone 8 si už v Nemecku nekúpite. Apple ho stiahol z obehu

Apple v Nemecku stiahol z obehu iPhone 7 a iPhone 8. Môže za to prebiehajúci súdny spor so spoločnosťou Qualcomm, ktorá v Nemecku žaluje Apple pre nevyplatenie licenčných poplatkov.

Qualcomm obvinil Apple hneď v niekoľkých krajinách za to, že mu odmietol vyplatiť viac ako 1 miliardu dolárov v poplatkoch za licencovanie technológií, ktoré používajú viaceré modely iPhonu vrátane dvoch vyššie spomenutých. Spoločnosť taktiež obvinila Apple za to, že obchodné tajomstvá zdieľal s treťou stranou – Intelom, ako aj za iné prečiny, ktoré zhoršili vzťah s významným technologickým hráčom.

Apple sa naopak bráni slovami, že “kampaň Qualcommu je len zúfalým pokusom odpútať pozornosť od skutočných problémov medzi našimi spoločnosťami. Ich praktiky na súde a aj v každodennom obchode škodí inováciám aj spotrebiteľom. Qualcomm trvá na vyplácaní horibilných súm na základe práce, ktorú nerobili a vlády po celom svete ich vyšetrujú pre ich správanie. Verdiktom súdu sme samozrejme sklamaní a chystáme sa proti nemu odvolať. Všetky modely iPhonu sú pre zákazníkov dostupné cez operátorov a predajcov v 4 300 lokalitách v Nemecku. Modely iPhone 7 a iPhone 8 nebudú počas odvolacieho procesu dostupné v 15 kamenných predajniach v Nemecku. iPhone XS, XS Max a iPhone XS ostanú dostupné vo všetkých našich obchodoch.”

Stiahnutie telefónov z obehu prichádza len deň po tom, ako Qualcomm oznámil, že zabezpečil 1,34 miliardy eur v dlhopisoch, teda čiastku, ktorá je požadovaná pre prípad, že by sa Apple úspešne odvolal a Qualcomm by bol nútený mu nahradiť ušlý zisk. Apple by podľa terajšieho rozhodnutia mal požadovať stiahnutie telefónu z obehu aj od partnerov a ďalších obchodov. Tí však nariadenie súdu zatiaľ nerešpektujú.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.