iPad dostane vlastný operačný systém, iPadOS

Len pár minút predtým, ako Apple odštartuje svoju tohtoročnú WWDC, vývojár Steve Mose v aktualizovaných podmienkach používania vývojárskeho programu našiel zmienky o úplne novom operačnom systéme.

Ten nesie názov iPadOS a má tak ísť o samostatný operačný systém pre tablety iPad a iPad Pro. Dôvodov na oddelenie sa od klasického iOS môže byť viacero.

V prvom rade ten marketingový dôvod – tým, že iPad beží ešte stále na “mobilnom” iOS, oproti Surface a iným tabletom je všeobecne vnímaný skôr ako konzumná hračka, než zariadenie, ktoré dokáže nahradiť počítač. V druhom rade je tu čoraz väčšie množstvo noviniek určených výhradne pre iPad, ktoré nie sú dostupné v iOS. Okrem podpory Apple Pencil to zahŕňa napríklad multitasking menu na štýl Macu, split-screen multitasking ako na Macu a kopu ďalších vychytávok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.