Odpočívaj v pokoji, iTunes

itunes ded gizmodo 800x450 - Odpočívaj v pokoji, iTunes

Zajtra sa oficiálne rozlúčime so značkou iTunes, Apple už začal s čistkami a odstraňuje jej zmienky na sociálnych sieťach.

Už vieme, že Apple zajtra predstaví nový macOS, ktorý rozdelí iTunes na tri samostatné apky: Hudbu, TV a Podcasty. Spolu s programom sa do dôchodku poberie aj samotná značka iTunes, na čo poukazuje aj nedávna online aktivita spoločnosti.

Apple vymazal všetok obsah zo svojej facebookovejinstagramovej iTunes stránky a v prípade Facebooku ho preniesol, aj s takmer 30 miliónmi lajkov na stránku Apple TV. Na Twitteri zatiaľ v čase písania článku k mazaniu nedošlo.

Ďalšou zaujímavou zmenou sú URL adresy obsahu: aplikácií, hudby, podcastov, kníh a filmov. Miesto tradičného itunes.apple.com/xxx je teraz všetok obsah distribuovaný pomocou odkazov music.apple.com, apps.apple.com books.apple.com, movies.apple.com, tv.apple.com a podcasts.apple.com.

18 rokov

Málokoho pri pohľade na iTunes napadne, že program je v podstate starší ako množstvo dnešných používateľov Apple produktov. Spoločnosť ho predstavila ešte v januári 2001 ako hudobný softvér k vtedy čerstvo vydanému iPodu.

Postupne pribúdali nové a nové funkcie: iTunes Store, synchronizácia iOS zariadení, App Store, filmy a seriály a zabúdať nesmieme ani na početné neúspešné pokusy so sociálnymi sieťami.

itunes1 - Odpočívaj v pokoji, iTunes
Prvá verzia iTunes z roku 2001, pripomínajúca skôr hliníkovú Hi-Fi súpravu než hudobný prehrávač.

Napokon sa iTunes na Macu a Windowse stalo domovom streamovacej služby Apple Music, ktorá debutovala pred takmer štyrmi rokmi. iTunes sa postupom času premenilo na masívnu utilitu na manažment digitálneho obsahu a taktiež terčom posmeškov zo strany používateľov.

Predsa len, vopchať takú škálu funkcií do v podstate minimalistického hudobného prehrávača chcelo odvahu, čo sa nepodpísalo pod vždy ideálny používateľsky zážitok.

Vec sa má tak, že iTunes je už poriadne dlho nahlodané zúbkom času a mnoho ľudí poteší jeho konečné rozdelenie na programy, ktoré dávajú zmysel a zároveň nie sú len moderným rozhraním nalepeným na 18 rokov starom kóde. Dúfajme, že nové aplikácie na tom budú čo sa týka rýchlosti a rozhrania o poznanie lepšie.

komentárov
  1. itunes bol najvacsi fail, vratane appky co napisali pre pc :-) nastastie tam niekto dostal rozum, btw nezapol som ho asi rok..

  2. Čo sa Widlí týče tak súhlasím s foxinom. iTunes som používal ešte ako tak na iP3 ale od 4s už som ho zapol málokedy. Posledné cca 4 roky by sa to dalo zrátať na prstoch jednej ruky.

  3. iTunes pouzivam od verzie Mac OS X Jaguar. nikdy som nemal s touto aplikaciou ziadny problem, nic co by ma prinutilo hladat ine riesenie na spravu hudby ci v jej neskorsich verziach i multimedii.
    itunes bola vzdy bezproblemova aplikacia.

  4. iTunes bola velmi dobra aplikacia kym nedosvinili design (neoddelenie formy od obsahu, zaplava bielej, vsetko ploche), a kym z iTunes neodstranili App Store.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…