fbpx

iPad 2 sa pridáva k „zastaraným produktom“

ipad2rec ipad2 01 - iPad 2 sa pridáva k "zastaraným produktom"

Bohužiaľ, no dalo sa to už očakávať. Apple po ôsmich rokoch zaradil všetky modely iPadu 2 do kategórie zastaraných produktov.

Z teórie, Apple definuje zastarané produkty ako tie, ktoré sa už nevyrábajú dlhšie ako päť a menej ako sedem rokov. Čo z toho ale vyplýva pre majiteľov? Zariadenia, ktoré sú uvedené na tomto zozname už nemajú nárok na servis v Genius Baroch alebo u autorizovaných poskytovateľov servisu Apple.

Jedinou výnimkou je ešte Kalifornia a Turecko, kde vďaka tamojším zákonom musí Apple poskytovať servis pre iPad 2 do marca 2021. Po uplynutí tohto dátumu sa tak iPad 2 stane celosvetovo zastaraným produktom, ktorému už nikde nebude poskytnutý autorizovaný servis.

Trochu z histórie: iPad 2 bol uvedený na trh v marci 2011. Apple ho predával ako lacnejšiu variantu až do marca 2014. Následne ho nahradili novšie modely. iPad 2 disponoval 9,7″ palcovým displejom s 132 PPI, A5 čipom a 0,7 megaipxlovou zadnou kamerou. Taktiež mal aj starší, 30-pinový konektor.

Zdroj: MacRumors
Viac článkov na tému

3 komentáre

 1. Jon bon píše:

  “Apple ho predával ako lacnejšiu variantu až do marca 2014.“  Aku lacnejsiu variuntu? Coho variantu? Ved ziaden iny nebol…   boze tieto “clanky“…

 2. grammar_nazi píše:

  Nehovoriac o tom, ze v slovencine je ten variant. Cize ho mohli predavat len ako lacnejsi variant. Nestaci, ze su tu clanky v cestine, este aj slovaci pisu kopec cechizmov.

 3. daniel píše:

  pouzivam ipad 3 wifi cellular. kupovany v 2012. aktualizacie boli do ios 7. Novsie sa uz nedaju. Ipad sa tak spomalil, ze aj pustanie applikacii trva niekolko sekund.
  Niekedy uz chytam nervy aby sa spustila niektora aplikacia. Prinutia Vás aby ste kazdych 4-5 rokov kupovali novsi model.

Pridať komentár

Partneri

Booking.com

Send this to a friend