Adobe plánuje zdvojnásobiť predplatné pre Lightroom a Photoshop

Adobe testuje vyššiu cenu svojho fotografického balíčka. LightroomPhotoshop budú po novom stáť 20 dolárov mesačne.

Spoločnosť na svojom americkom webe pre viacerých zákazníkov potichu zmenila cenovku svojho balíčka pre fotografov z 10 na 20 dolárov mesačne. Balík obsahuje programy Photoshop CC, Lightroom CC a Lightroom CC Classic, spolu s cloudovým úložiskom. Pri doterajšej 10-dolárovej verzii to bolo 20 GB a pri drahšej 20-dolárovej až 1 TB. V ponuke pre mnohých ostáva len drahšia verzia s väčším úložiskom.

Zdroj: petapixel.com
Zdroj: petapixel.com

Adobe sa pre server PetaPixel vyjadril, že z času na čas na svojom webe testujú rôzne cenové ponuky a zatiaľ nič nie je pevné. Momentálne si dokonca stále môžete zakúpiť lacnejšie predplatné pomocou špeciálneho linku, ktorý nenájdete na hlavnej stránke.

Čo sa týka Slovenska, u nás je stále k dispozícii výhodnejšia ponuka (ak teda nepotrebujete cloudové úložisko), ktorá stojí 12 eur mesačne. Otázkou však ostáva, na ako dlho.

komentárov
 1. Dobré vedieť.
  Ináč ja nemám veľmi dobrú skúsenosť s adobe vecami na MacOS.
  Toľko pádov, reštartov čo som mal za ostatné roky na macbooku pro aj na iMacu s licencovanou verzioi CC, som na Windows nemal vôbec. A to bol crack :D

  0
  0
 2. …ja mam posledne 2 roky problem s kopou programou. Dako sa programom nedari držať krok s OS a opačne OS s novymi verziami programov. Aktualizacie programov si po najnovšom davam až po 3mesiacoch kym sa vybuchaju chyby, lebo to je des.

  0
  0
 3. Nikdy za 20 rokov pouzivania Macu som nemal problem s Adobe PS ci LR.

  Ale ak tu cenu potom dvihnu, kaslem im na to nenazrancom. Da sa to aj inak…

  0
  0
 4. Ja zase planuji zdvojnasobit svou aktivitu v prechodu od Adobe na tech licencich, co mi jeste zbyly. Adobe se uz stejne dneska na Mac nezameruje, je neoptimalizovany, pomaly a zabugovany.

  0
  0
 5. Tak, ako velmi som mal Adobe rad uz od krasnych cias Photoshopu 2.5, tak mi teraz lezu na nervy! Nastastie nepatrim k profikom, ktori potrebuju komunikovat s inymi agenturami a mat 100% kompatibilitu, takze som s radostou presiel k Affinity. Konecne vysiel aj Publisher a mozem povedat, ze sa mi s nim robi prijemnejsie ako s Indesignom. Verim, ze postupne vychytaju chyby a potom to bude pecka (teda ak neprejdu na rezim predplatneho…)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť