fbpx

iOS 13 premení iPhone na mobilný PlayStation 4 ovládač vďaka DualShock 4 podpore a Remote Play aplikácií

Unknown 1 - iOS 13 premení iPhone na mobilný PlayStation 4 ovládač vďaka DualShock 4 podpore a Remote Play aplikácií

Apple tento týždeň oznámil, že iOS 13 a iPadOS ponúknu plnú podporu pre ovládač DualShock 4 od spoločnosti Sony, ktorý je hlavným hracím ovládačom pre PlayStation 4. Toto oznámenie (spolu s potvrdením podpory ovládača Xbox One S) je skvelé pre hráčov iOS, no láka ešte viac vďaka existujúcej aplikácii Remote Play od spoločnosti Sony pre iOS.

Aplikácia Remote Play (odkaz), ktorá bola vydaná v marci, umožňuje pripojiť iPhone alebo iPad k PlayStation 4 a streamovať hry. Jediné obmedzenie je, že iPhone alebo iPad musí byť pripojený k rovnakej Wi-Fi sieti, na ktorej je pripojený PlayStation 4. Ovládanie je veľmi jednoduché a podobá sa tomu, na ktoré sú užívatelia zvyknutí pri mobilných hrách. Avšak dotykové ovládanie a nedostatočná podpora neumožňuje hrať všetky hry.

remote play KH3 - iOS 13 premení iPhone na mobilný PlayStation 4 ovládač vďaka DualShock 4 podpore a Remote Play aplikácií

Teraz, s podporou iOS 13 a DualShock 4, sa iPhone alebo iPad stane v podstate prenosným PS4. Stretnúť sa môžeme so všetkými bežnými ovládacími prvkami, ktoré sú na PS4, vrátane úplnej podpory pre riadiace panely konzoly, obchod a užívateľské profily. Bude možné povoliť prístup k mikrofónu zariadenia, aby bolo možné rozprávať sa s priateľmi na párty alebo prostredníctvom chatu.

Existujú aj nevýhody aplikácie Remote Play, vrátane skutočnosti, že niektoré hry nie sú s aplikáciou Remote Play kompatibilné a nedovolia tak prenášať ani ovládať hru zo zariadenia so systémom iOS. Ale pre hry, ktoré podporujú Remote Play, budú môcť užívatelia hrať konzolové tituly priamo cez iPhone.

iOS 13 ps4 dualshock - iOS 13 premení iPhone na mobilný PlayStation 4 ovládač vďaka DualShock 4 podpore a Remote Play aplikácií

Podpora DualShock 4 a Xbox One S môže tiež vylepšiť ďalšie herné aplikácie, ako napríklad nedávno vydanú aplikáciu Steam Link pre iOS. Aplikácia Steam Link od  Valve umožní prenášať Steam hry do iPhonu alebo iPadu, pokiaľ je mobilné zariadenie a počítač na rovnakej sieti Wi-Fi. Spoločnosť Microsoft pracuje na svojej vlastnej mobilnej aplikácii, ktorá by mohla prísť aj na iOS zariadenia.

ios13ps4controllersupport - iOS 13 premení iPhone na mobilný PlayStation 4 ovládač vďaka DualShock 4 podpore a Remote Play aplikácií

Podpora spoločnosti Apple pre tieto ovládače bude vydaná spolu s úplne novou predplatenou službou Apple Arcrade pre iOS, iPadOS a tvOS.

 

 

Zdroj: MacRumors

1 komentáre

  1. Armery píše:

    Dobrý deň,

    ak by ste chceli vedieť viac o konzole PlayStation 4, neváhajte navštíviť túto novú stránku aj s blogom. https://www.gameroom.sk/playstation-4-alebo-vrchol-konzoloveho-hrania

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend