Apple zverejnil ďalšie video zo svojej série “Shot on iPhone”

Apple dnes pridal ďalšie video do svojej YouTube série “Shot on iPhone”. Tentokrát video prezentuje prácu fotožurnalistu Christophera Andersona, ktorý je podľa Apple známy svojimi “magnetickými portrétmi”. 

Vo videu, ktoré je orientované na výšku a má byť sledované na iPhone, ponúka Anderson niekoľko tipov na to, čomu venovať pozornosť pri vytváraní portrétov osoby. Anderson hovorí, že berie do úvahy svetelné podmienky. Taktiež musí nájsť čo najzaujímavejšie pozadie pri nastavovaní fotografovanie a predvídať pohyb predmetov a vzhľa popredia a pozadia, aby mohol získať dokonalý záber. Ak Anderson chce pridať farbu, musí sa hrať s rekvizitami alebo objektom, ktorý môže vytvoriť tiene odrazov, aby zvýraznil predmety a zakryl časti obrazu, ktoré by mohli rušiť pozornosť. Využíva veci ako kľúče, okuliare, fľaše a zrkadlá na experimentovanie s rôznym vzhľadom objektu.

Dôležitá je aj následne spracovanie fotografie. Anderson hovorí, že používa veľa zabudovaných nástrojov spoločnosti Apple na nastavenie kontrastu a osvetlenia fotografie.

Apple v poslednej dobe pridal do svojej série “Shot on iPhone” niekoľko dlhších videí od rôznych umelcov vrátane série prírodných scén s názvom “Don’t Mess With Mother”.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.