Apple zverejnil ďalšie video zo svojej série “Shot on iPhone”

Apple dnes pridal ďalšie video do svojej YouTube série “Shot on iPhone”. Tentokrát video prezentuje prácu fotožurnalistu Christophera Andersona, ktorý je podľa Apple známy svojimi “magnetickými portrétmi”. 

Vo videu, ktoré je orientované na výšku a má byť sledované na iPhone, ponúka Anderson niekoľko tipov na to, čomu venovať pozornosť pri vytváraní portrétov osoby. Anderson hovorí, že berie do úvahy svetelné podmienky. Taktiež musí nájsť čo najzaujímavejšie pozadie pri nastavovaní fotografovanie a predvídať pohyb predmetov a vzhľa popredia a pozadia, aby mohol získať dokonalý záber. Ak Anderson chce pridať farbu, musí sa hrať s rekvizitami alebo objektom, ktorý môže vytvoriť tiene odrazov, aby zvýraznil predmety a zakryl časti obrazu, ktoré by mohli rušiť pozornosť. Využíva veci ako kľúče, okuliare, fľaše a zrkadlá na experimentovanie s rôznym vzhľadom objektu.

Dôležitá je aj následne spracovanie fotografie. Anderson hovorí, že používa veľa zabudovaných nástrojov spoločnosti Apple na nastavenie kontrastu a osvetlenia fotografie.

Apple v poslednej dobe pridal do svojej série “Shot on iPhone” niekoľko dlhších videí od rôznych umelcov vrátane série prírodných scén s názvom “Don’t Mess With Mother”.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.