fbpx

Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Apple watch series 5 gold aluminum case pomegranate band and space gray aluminum case pine green band 091019 600x624 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Príbeh predstavenia nových Apple Watch sa začal videom, v ktorom sa ľudia podelili o svoje príbehy, ako im Apple Watch zachránili život. Od pádov až po zvýšený tlak a tep, atď.

„Je to skutočne inšpiratívne vidieť aký rozdiel Apple Watch prinášajú“.

f1568136596 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Podľa Sumbul Desai sa zdravotný výskum s Apple Watch posunul míľovými krokmi. V súčasnosti sa Apple zameriava na výskum srdcových ochorení, ženského zdravia (sledovanie menštruácie, ktoré môže identifikovať napríklad osteoporózu) až po sledovanie hluku v okolí, ktoré má za úlohu ochrániť sluch.

f1568136883 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Apple Watch Series 5 budú ako prvým disponovať „always-on“ displejom, ktorý bude svietiť neustále so zníženým jasom, aby sme si mohli prečítať všetky informácie, aj keď zrovna nemôžeme ohýbať zápästím. Túto funkciu budú poháňať nové technológie ako je LTPO (Low Temperature Polysilicon Oxide) displej, ktorý dynamicky obnovuje frekvenciu zo 60 hertzov na 1 hertz, ambientný svetelný senzor, low-power ovládač displeja a manažment batérie.

f1568137224 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Podľa Stana Ng by mali Apple Watch vydržať až 18 hodín na jedno nabitie. Nová generácia Apple Watch získa aj nové budíky, ktoré sú pre tento nový displej navrhnuté.

f1568137169 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Apple Watch sa dočkali aj vlastného kompasu. V kombinácií s aktualizovanou aplikáciou Mapy budeme vedieť na ktorú stranu sa pozeráme. Nakoľko bude aj táto funkcia pridaná do nových budíkov (alebo watch faces), budeme môcť na svojich hodinkách sledovať smer, zemepisnú šírku, výšku, nadmorskú výšku a sklon.

f1568137258 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

SOS volania po novom budú disponovať internacionálnym tiesňovým volaním vo viac ako 150 krajinách sveta. Táto funkcia bude dostupná na Apple Watch s cellurarom.

f1568137435 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Z hľadiska dizajnu budú mať Apple Watch Series 5 niekoľko vyhotovení. Hliník (100% recyklovaný) bude k dispozícií v prevedení: Strieborná, zlatá a vesmírne šedá. Kovové prevedenie bude k dispozícii v zlatej, vesmírne šedej a lesklej farbe. Po prvý krát sa ale pridáva aj nové, titánové prevedenie, ktoré bude v prevedení: leštená strieborná a leštená vesmírne čierna.

f1568137340 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Apple nezabudol ani na Nike edíciu, ktorá získa aj novú radu náramkov pre Apple Watch Series 5. Do zoznamu sa pridáva aj verzia Hermes, ktorej telo bude v čiernej farbe a s kovovým, „noir black“ náramkom.

f1568137377 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

Čo sa týka dostupnosti a ceny, Apple uviedol, že AW Series 5 sa začnú predávať už 20. septembra a ich cena sa začne pohybovať na 399$ (pre GPS verziu). GPS verzia s cellurarom začína na 599$.

f1568137459 - Displej v nových Apple Watch Series 5 sa už nebude vypínať

7 komentárov

 1. juraj píše:

  vydrzia „az 18!!!! hodin“….skoda…
  …preto mam Garminy…

 2. Martin píše:

  Co verzia lte pre slovensko?

 3. juraj píše:

  no len tvoje garminy nie su Apple Watch a ani sa k nim nepribližújú :D a inak ani raz za dva roky som nepocitil problem s vydržou baterie. ;)

 4. DusanK píše:

  Vie mi niekto povedat, ze vobec na co su dobre tieto hodinky okrem sportovych aktivit,  merania tepu a jednozvodoveho EKG? Na telefonovanie, SMS, navigaciu, prilezitostne prezeranie webu a aplikacie mam iPhone. Co mi vedia naviac ponuknut tieto hodinky?

 5. Omaha píše:

  Dusan K – je to iny svet. Najjednoduchsie to zistis ked si ich pozicias na par dni. Uz len to ze mobil mas kludne kdesi v batohu a nemusis ho mat po ruke je velke plus. NFC platby, odomykanie Macu, o triedu lepsie apky v hodinkach nez u garminu atd.

 6. Juraj píše:

  ked uz radsej, i11 ;)

 7. Miro píše:

  Juraj, 18h výdrže píšu u každého modelu, vydržia však oveľa viacej. Rátaj s cca 36h výdržou ako u predošlých generácií.

Pridať komentár

Partneri

Booking.com
Booking.com

Send this to a friend