Apple Pay na Slovensku: podporované banky, platobné karty a ďalšie informácie

Apple Pay je od dneška dostupné aj na Slovensku. Aké banky službu podporujú, akú kartu potrebujete a kde všade sa dá použiť?

Apple Pay od prvého dňa podporujú štyri slovenské banky: Slovenská sporiteľňa, Tatra banka, J&T Banka a mBank. Službu môžu taktiež využiť klienti zahraničných virtuálnych bánk N26, Boon., Monese a Revolut.

S Apple Pay zaplatíte aj namiesto stravných lístkov. Medzi podporované spoločnosti totiž patrí Edenred a ak vlastníte stravovaciu kartu Ticket Restaurant, môžete po novom v reštaurácii platiť so svojim iPhonom alebo Apple Watch.

Ostatné banky sa k spusteniu služby nevyjadrili, s výnimkou 365 bank a Poštovej banky, ktoré potvrdili jej príchod na budúci utorok, 2. júla.

A ešte trochu čísel na úvod. Podľa oficiálnych štatistík od Slovenskej sporiteľne si len dnes (od rána do 16:15) Apple Pay aktivovalo vyše 7 000 klientov banky. Spolu vytvorili viac než 9 000 tokenizácii – teda okolo 2 000 zákazníkov si pridalo rovno dve karty, poprípade aktivovalo viaceré zariadenia, napríklad Apple Watch.

Podporované karty

Nie každá karta je bohužiaľ z hľadiska podpory rovnaká. Bežné debetné VISA karty vydané vyššie spomínanými bankami by mali fungovať všetky bez výnimky. Čo sa však týka kreditných či firemných kariet, tie závisia na konkrétnej banke. Zozbierali sme niektoré informácie od našich čitateľov alebo priamo od bánk. Ak chcete do zoznamu niečo pridať, napíšte nám.

Slovenská sporiteľňa na svojej tlačovke potvrdila, že zatiaľ podporuje len debetné karty. Tie údajne využíva 92 % klientov banky. Podporu pre kreditné karty (vrátane obľúbenej štedrej karty) vraj v budúcnosti ešte zvážia. Firemné karty by mali fungovať normálne.

Tatra banka podporuje debetné aj kreditné karty, nefungujú však karty vydané na firmu a zatiaľ ani súkromné MasterCard karty. Viac info nájdete na stránkach Tatra banky.

V prípade mBankJ&T Banky by mali fungovať všetky vydávané platobné karty.

Foto: Slovenská sporiteľňa

Apple Pay v prehliadači

Okrem fyzických terminálov v predajniach a podnikoch sa dá Apple Pay používať aj na online platby v Safari. Nemusíte tak vypĺňať políčka s číslami kariet a dokonca ani email, telefón či adresu doručenia. Služba sa dá použiť okrem prehliadača Safari na iPhone, iPade a Macu aj v podporovaných iOS aplikáciách.

Práve podpora tu bude najväčším problémom, nakoľko väčšina eshopov na takúto formu platby zatiaľ nie je pripravená, na Slovensku obzvlášť.

Ako prvý u nás však už funkciu spustil portál Zľavomat, a to ako cez web, tak aj vo svojej mobilnej aplikácii. V najbližších týždňoch a mesiacoch by sa snáď mali pridať aj ďalšie eshopy (opäť, ak o nejakom viete, pošlite nám tip).

Čo ak moja banka nepodporuje Apple Pay?

Ak nie ste klientom niektorej z bánk v prvej vlne, nemusíte zúfať. Vďaka podpore zo strany virtuálnych bánk si môžete službu vyskúšať jednoduchou online registráciou u niektorej z nich. A tentoraz aj bez komplikovaných obštrukcií či zmeny regiónu.

Účet si môžete napríklad vytvoriť v službách Boon, Revolut či Monese. Následne už len normálne pridať svoju novú virtuálnu kartu do Apple Pay na telefóne a platiť.

Prečítajte si aj:

Apple Pay je dostupné na Slovensku!

Návod: Ako nastaviť Apple Pay

komentárov
  1. “teda okolo 2 000 zákazníkov si pridalo viac než dve karty” matematika nam velmi nejde Robo ? ;) spravne ma byt – 2 karty, nie viac ako 2.

    A este to cele opravim, realne to znamena, ze okolo 2000 zakaznikov si pridalo 1 kartu na viac zariadeni, teda Apple Watch.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.