Žiadosť o zamestnanie Steva Jobsa z roku 1973 mieri do aukcie

Každý raz niekde začínal. Aj Steve Jobs. Práve jeho žiadosť o prijatie do pracovného pomeru sa budúci mesiac objaví v aukcii a môže byť vydražená až za 50 000 dolárov.

Ručne vypísaná žiadosť o zamestnanie pochádza z roku 1973, pričom niektoré časti papiera ostali nevypísané. Zrejme preto, že Jobs mal vtedy 18 rokov a podobne ako mnohí, ani on nevedel, akú pracovnú pozíciu by uvítal. Ibaže by vďaka svojej povahe mieril rovno do top manažmentu, no nechcel to dať najavo. V žiadosti tiež spomína záujem o technológie a počítače, pričom zdôrazňuje záujem o dizajn týchto zariadení – niečo, čo sa naplno prejavilo na vzhľade Apple produktov.

Pracovná ponuka pochádza z obdobia troch rokov predtým, ako Jobs spolu s ďalším Stevom – Wozniakom, založili Apple. V pracovnej ponuke tiež spomína, že má vodičský preukaz, no jeho prístup k dopravnému prostriedku je možný, ale nepravdepodobný. Samotný dokument vstúpi do aukcie spolu s ďalšími pozostatkami po Stevovi Jobsovi už 8. marca/března. Medzi nimi nájdeme napríklad technický manuál k Mac OS X alebo článok v novinách, obe podpísané Stevom Jobsom.

Steve Jobs Job Application

UložiťUložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť