fbpx

watchOS 5 prináša Walkie-Talkie, Podcasty, nové ciferníky a ďalšie novinky

apple watch watchos5 walkie 600x400 - watchOS 5 prináša Walkie-Talkie, Podcasty, nové ciferníky a ďalšie novinky

Aj keď nejde o taký sviatok, akým je vydanie nového iOS, v pondelok sa do sveta dostala aj ďalšia verzia systému pre Apple Watch. A okrem kopy nových funkcií možno naznačuje aj na blížiace sa spustenie Apple Pay…

watchOS 5 je dostupný na stiahnutie prostredníctvom apky Watch na vašom iPhone a rozbeháte ho na všetkých generáciách hodiniek, s výnimkou úplne prvého modelu, tzv. Series 0 z roku 2015.

apple watch watchos 5 - watchOS 5 prináša Walkie-Talkie, Podcasty, nové ciferníky a ďalšie novinky

Najvýraznejšími novinkami sú nové aplikácie – vysielačka na komunikáciu s priateľmi, samostatná apka pre Podcasty či podpora pre automatizáciu so Siri Shortcuts. Zmien sa dočkali aj fitness funkcie, hodinky teraz napríklad vedia samé zistiť, kedy cvičíte a aký typ cviku vykonávate. 

Do aktivít po novom patrí aj jóga a turistika a priamo vo vstavanej apke sa môžete na diaľku pretekať s priateľmi. Na aktiváciu Siri už stačí jednoducho zdvihnúť zápästie a začať hovoriť a pribudli aj nové vizuálne ciferníky predstavené na nedávnej keynote.

V neposlednom rade sa notifikácie zgrupujú podľa aplikácie, rovnako ako na iOS 12 a Ovládacie centrum teraz vytiahnete v ktorejkoľvek apke. 

applewatchseries4vaporfire 800x653 - watchOS 5 prináša Walkie-Talkie, Podcasty, nové ciferníky a ďalšie novinky

Medzi jedny z menších zmien patrí redizajn obrazovky pre zdieľanie vecí v iMessage. Prečo stojí za zmienku? V tabe sa objavila položka Apple Pay, aj napriek tomu, že je pre náš región samozrejme nedostupná. Prečo sa však Apple neobťažoval tlačidlo schovať, tak ako v iných aspektoch systému? 

Možno ide len o prehliadnutý bug, no stále je tu možnosť, že Apple Pay sa skutočne blíži do našich končín a na všetkých tých správach je zrnko pravdy…

watchos5 applepay - watchOS 5 prináša Walkie-Talkie, Podcasty, nové ciferníky a ďalšie novinky

Viac článkov na tému

10 komentárov

 1. miro píše:

  appka Vysielačka mi nefunguje. Pridal som si v nej kontakty, ktoré Apple Watch používajú a doteraz mi tam svieti meno kontaktu s poznámkou „Pozývam…“ A u kamaráta je pri mojom kontakte vypísané „Pozvaný“, avšak ani mne ani jemu aplikácia nefunguje. Je to blokované pre SR? Vie mi niekto poradiť čo s tým? ďakujem

 2. dave píše:

  Ten istý problém. Skúšal som aj restartovat facetime ako bolo v navodoch vo forach a nic. Ak ma niekto riesenie budem rad.

 3. Adam píše:

  Mal som ten istý problém. Vyrieši sa to tým že pôjdete do nastavení a v Nastaveniach a v možnostiach pre FaceTime kliknete na vaše Apple ID a dáte Prihlásiť sa. Musia to urobiť obe strany a pôjde to.

 4. dave píše:

  Adam obe strany su prihlasene a stale to nefunguje

 5. Onarb píše:

  Inak ked mate tu walkie talkie tak vraj to musi podporovat operator. Je to spoplatnene? Je to obmedzene na dlzku ako klasicke vysielacky alebo mozes to pouzit ako nahradu telefonu ked si na druhej strane republiky?

 6. miro píše:

  páni ďakujem za pomoc, vyskúšal som a …. nefunguje. Funguje vôbec táto appka niekomu?

 7. Klepanec Jan píše:

  Mne funguje

 8. Robert Mihálik píše:

  Ta vysielacka by mala byt normalne FaceTime hovor, takze operator by s tym nemal nic mat

 9. Onarb píše:

  A jo vlastne, to dava zmysel, takze musis mat len data v balicku pokial nebudes na wifi. Super, diky za odpoved.

 10. Jaroslav píše:

  Su tam nejake chyby.. skusil som sa odhlasit z facetime, potom prihlasit, restartnut watch, odobrat pridaneho priatela a znova pridat a potom sa to rozbehlo..
  Neviem co z toho skutocne pomohlo. Mame operatora o2

Pridať komentár

Inzercia

Partneri

Booking.com
Booking.com
Booking.com

Send this to a friend