Trend: Apple Pay na Slovensku začiatkom budúceho roka

Magazín Trend informuje, že Apple Pay konečne mieri na Slovensko. Cituje pritom zdroje z bankového sektoru.

Článok nadväzuje na aktuálnu novinku v Česku, podľa ktorej tam Apple Pay uvidíme už koncom tohto roka – konkrétne v novembri alebo začiatkom decembra. Informovali o tom Hospodářske Noviny.

Anonymný zdroj z kartovej spoločnosti sa pre Trend vyjadril nasledovne:

„Ste na dobrej stope. Ak ide o takto podobné štáty, zvyčajne sa tam takéto služby spúšťajú naraz. Apple si však informácie o vstupe na nové trhy vždy prísne stráži,”

V tomto prípade by nemalo ísť o rovnaký dátum spustenia ako u našich západných susedov, ale o niekoľko mesiacov neskôr – začiatkom roku 2019. Avšak zo správy vyplýva, že nič stále nie je isté a momentálne len naďalej prebiehajú rokovania s miestnymi bankami.

O šepoty ohľadom Apple Pay na Slovensku tento rok rozhodne nie je núdza. Ešte na jar sa objavili chýry o blížiacom sa spustení služby, prvou podporovanou bankou mala byť pritom Tatra banka.

Apple Pay na Slovensku ešte tento mesiac? Podľa Tatra banky nie

To sa však nenaplnilo. Závisí to pravdepodobne od toho, ako sa Apple s bankami dohodne. Tie neradi spolupracujú, nakoľko si kalifornská spoločnosť za každú transakciu pýta poplatky. Narozdiel napríklad od Googlu, ktorého služba Pay na Slovensku funguje už od februára.

Ako však dokázalo nedávne spustenie Apple Pay na Ukrajine a v Poľsku, Applu náš región nie je ukradnutý. Službou však napríklad dodnes nedisponuje ani Nemecko, čo len ukazuje, aké komplexné môže byť jej zavedenie na nové trhy.

komentárov
 1. Ja ApplePay používam na Slovensku už nejakú sobu. Žiadne poplatky pri platbe atď… Vobec mi nepotrebujem aby to spúštali aj u nás. :) :D

  0
  0
 2. @Samo: Aj tu na macblogu bol clanok, ze ako na to. Staci ak si vytvoris irske alebo UK AppleStore konto a nasledne stiahnes aplikaciu Boon. . Zaregistrujes sa tam a pouzivas. Na doplnenie bud online prevod na nemecky ucet alebo este lepsie, platobnu kartu zo Slovenskej banky a hned ako ti klesne suma na Boon.-ne napr na 10€ automaticky si to doplni do tebou zvolenej vysky. Ja osobne som si zriadil boon. PLUS, v zaklade mas moznost len na 250€ mesacne…

  0
  0
 3. to: Tomas
  je mi srdcervuco u prdele, co ty nepotrebujes aby spustali u nas. Potom ten patvar “Vobec mi nepotrebujem” to je co za perlu?

  0
  0
 4. ja vobec nepotrebujem pisat s diakritikou, prosim ostatnych, aby ju prestali pouzivat.
  k tomuto clanku sa hodi len jeden komentar: “konecne”

  srat sa s nejakymi aplikaciami, dalsie appleID, zahranicnymi bankami, len aby som mohol vytiahnut mobil namiesto platobnej karty … smiesne, ale aspon je cim sa pochvalit.

  0
  0
 5. Mobil nemusím vyťahovať. Platím hodinkami už nejaký čas cez spomínaný Boom, ale súhlasím že pohodlnejšie by to bolo cez SVK banku už len koly spending reportu, čiže ja by som uvítal vstup na náš trh.

  0
  0
 6. Aj ja odporúčam ísť cez Írsko – celé to trvá asi 10 minút.

  1) Najskôr si vytvorte írske Apple ID – napr. cez iTunes aplikáciu vo Windowse- stačíte sa z nej odhlásiť a vytvoriť si nové Apple ID – pozor nezabudnite si vybrať krajinu Írsko
  2) Potom sa odhláste zo svojo telefónu – do nastavení klinúť na meno a dať odhlásiť, nevymázavajte telefón – uložiť dáta z kľúčenky na telefón som dal áno
  3) Prihláste sa s novým apple id do telefónu
  4) Zmeňte si región – cez Nastavenie – Všeobecné – Jazyk a Región na Írsko
  5) Ak chcete používať aj apple watch – urobte to isté – cez aplikáciu v iPhone Watch – Nastavenia – Jazyk a región
  6) Prihláste sa do apps store – cez Nastavenie iTuses a App Store
  7) nájdite a stiahnite si aplikáciu Boon
  8) zaregistrujte sa do nej – použite SK telefónne číslo
  9) vyplňte pravdivo všetky veci – adresu uveďte na slovensko, kľudne dajte aj svoju e-mailovú adresu, nemusí byť tá, ktorá je prepojená na apple id
  10) po úspešnom zaregistrovaní sa odhláste z iPhone z írskeho apple ID a prihláste sa slovenkým (ak by ste dlho čakali na prihlásenie, reštartujte telefón, potom to pôjde okamžite)
  11) skontrolujte si, či máte stále nastavený región na Írsko – aj v aplikácii Watch
  12) Otvorte Boon a stlačte – Add to Apple Wallet – zobrazí sa vám meno telefónu – vyberte a potvrďte, dostanete sms správnu o pridaní virtuálnej karty do telefónu
  13) Pre apple watch – v aplikácii si zobrazte menu – je tam Apple watch a zopakujte pridanie do apple watch – dostanete ďalšiu sms
  14) Nahrajte si do Boon kredit – cez kartu, musí podporovať 3D Secure – podľa mňa už všetky slovenské karty to majú -. ja som použil Visu od Unicreditbank – stačí ju naskenovať a vybrať kredit – napr. 20 EUR – po zadaní CVC máte peniaze v Boon
  15) potom stačí nastaviť ešte Auto-top up – napr. ak klesne kredit pod 20 EUR, doplň na 20 EUR – potom, čo zaplatíte cez apple pay, to sa automaticky stiahne z vašej karty
  16) po nahratí kariet je opäť možné zmeniť región na Slovensko, alebo ho môžete nechať aj na Írsku
  17) ešte maličkosť – aplikácia boon sa vám nebude aktualizovať, keď budete prihlásený pod slovenským apple id- takže raz za čas odporúčam sa prihlásiť pod írskym apple id (kroky 2-6) a dať si aplikáciu zaktualizovať, po aktualizácii sa zase odhlásite a prihlásite pod slovenským apple id.

  Bezplatné konto na Boon je obmedzené na kumulované platby 250 EUR/mesiac. Ak chcete viac, musíte prejsť na Plus – tu je poplatok 1,49 mesačne (3 mesiace sú zadarmo) a máte to bez limitov (je tam nejakých 5000 EUR…). Ak sa vám to osvedčí, tak asi radi za tú jednoduchosť platenia zaplatíte 1,49 EUR….

  Ešte upozornenie – nezakladajte si Boon v Nemecku, Francúzsku ani Španielsku – všade platí, že bezplatná verzia sa dá využívať len v danej krajine, pre platby bez obmedzenia musíte mať Plus od začiatku. A rovnako tak v UK – tu je problém, že platíte poplatok za konverziu EUR do GBP. V Írskej aplikácii sú to EUR a všetky platby v EUR máte bez poplatku.

  Podľa mňa toto je v tejto chvíli najjednoduchšia cesta ako platiť mobilom okamžite a nečakať na príchod apple pay na Slovensku, ktorý môže byť aj v polovici alebo ku koncu roku 2019.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.