Vozidlá Apple Maps už zozbierali dáta zo 41 štátov US

Vozidlá Apple Maps vybavené LiDARom už zozbierali dáta z minimálne 41 štátov v Spojených štátoch, vrátane najnovších oblastí ako je Maine a Iowa. 

Vozidlá sa najprv zamerali na veľké americké mestá ako je New York (2015). Od vtedy už stihli precestovať Chorvátsko, Francúzsko, Írsko, Portugalsko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko a Spojené Kráľovstvo. Apple na svojej webovej stránke priebežne aktualizuje zoznam oblastí, kde pôjde zozbierať dáta.

Stránka Apple zameraná na zber dát pre Apple Maps uvádza, že bude “rozmazávať tváre a evidenčné čísla vozidiel” čo naznačuje, že spoločnosť pravdepodobne pracuje na novej funkcii podobnej Google Street View.

Mark Gurman v roku 2015 oznámil, že Apple plánuje spustiť 3D street view založený na kombinácií už existujúceho Flyover módu so street-level dátami. Taktiež povedal, že tieto dáta pomôžu Apple presedlať na vlastnú mapovaciu databázu v roku 2018. Týmto krokom už nebude Apple tak závislý na zdrojoch tretích strán ako je TomTom.

apple maps street view

V tom istom čase Gurman prehlásil: “Apple neverí, že klasický Street View od Google je pre užívateľov intuitívny.” Výsledkom je, že spoločnosť Apple skúma nové spôsoby ako užívateľom priniesť intuitívnu alternatívu tejto funkcie. Google spustil Street View v roku 2007. Takže ak Apple skutočne pracuje na svojej vlastnej alternatíve, bude mať pravdepodobne niekoľko rozdielov.

Keď sa do ulíc dostala flotila Apple áut, špekulovalo sa, či sa náhodou nejedná o základ pre Apple Car. Tieto predpoklady sa ale rozplynuli po tom, čo boli autá označené nálepkami Apple Maps a pretože Apple na testovanie svojho autonómneho auta použil Lexus 450h.

Je ťažké povedať, kedy Apple použije svoje zozbierané dáta, ale s prihliadnutím na to, že Apple už zozbieral dáta z 80% Spojených štátov môžeme usúdiť, že ovocie tejto práce uvidíme skôr ako neskôr.

komentáre
 1. A koho toto zaujíma, lebo na SK sa nikdy nedostanú. Nikto rozumný ich poondiate maps nepoužíva. Použiteľnosť na Slovensku je otrasná. Kedy značky množstva miest a obcí sú úplne mimo a dovezie vás miesto určenej lokácie buď úplne zdĺhavo alebo na lúku ????

  0
  0
 2. Slovensko nie je primarny trh, takze sem pridu neskor. Da sa to zistit aj podla toho, v ktorych krajinach ma oficialny store .. mozes predpokladat ze tam sa zameraju najprv.

  0
  0
 3. Preto som písal že táto informácia nikoho nezaujíma. Nich Slovensko absolútne nezaujíma a zaujímať nikdy nebude!!!

  0
  0
 4. Apple Maps su super! Info su z TomTom-a, prepojenie CarPlay a Apple Maps pecka, naviguju ma uz roky a nikdy ziadny problem. Na SR tiez funkcne. Nechapem kritiku Hold Waze rules pre Mirec-a :D uzivaj!

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.