Službám Applu sa darí, najbližších päť rokov budú hlavným motorom príjmov

apple services pile of cash macobserver 800x420 - Službám Applu sa darí, najbližších päť rokov budú hlavným motorom príjmov

Apple na internetové služby kladie stále väčší dôraz. Aj keď sa nepriblížia ziskom z hardvéru, budú čoraz dôležitejším faktorom v ďalšom raste spoločnosti.

Podľa Business Insider by príjmy zo služieb ako Apple Music, iTunes, iCloud, App Store a Apple Pay mohli v priebehu 5 rokov tvoriť vyše polovicu ekonomického rastu spoločnosti. iPhone by mal za rovnaké obdobie pozostávať len z 22 percent celkového rastu, aj keď bude naďalej tvoriť vyše 80 % konečných príjmov.

To neznamená, že sa z hardvérového giganta čoskoro stane softvérový. Apple potrebuje predať milióny zariadení, aby mal kde a komu svoje služby poskytovať. Stále rastúce predaje iPhonov však pre tieto služby priniesli obrovský trh. Len oproti minulému roku narástli príjmy z nich o 18 percent, na celkovo 8 a pol miliárd za prvý štvrťrok 2018.

appleservices music itunes appstore icloud 2017 - Službám Applu sa darí, najbližších päť rokov budú hlavným motorom príjmov

Napriek tomu je tu veľký potenciál na ďalší rast. V súčasnosti len 18 percent všetkých aktívnych zariadení využíva platené služby Applu. Apple Music má momentálne cez 38 miliónov predplatiteľov, celkovo však službu využívajú len necelé 3 percentá z celkového počtu zákazníkov. Pomerne nízke je aj využitie Apple Pay, tam však služba naráža na nedostupnosť na väčšine trhov.

Aj keď veľká väčšina platené služby nevyužíva, ak si spriemerujeme celkové príjmy z nich, vychádzajú na približne 30 dolárov na zariadenie. Oproti rovnakému obdobiu spred dvoch rokov sa táto suma navýšila o celých 5 dolárov.

Apple za uplynulý štvrťrok zažil najvyššie zisky vo svojej histórii

UložiťUložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…