Počet aplikácií na App Store sa znížil, sú však kvalitnejšie

Celkový počet apiek na App Store sa minulý rok po prvýkrát v histórii znížil. Hlavným dôvodom môžu byť striktnejšie pravidlá pre developerov.

Podľa údajov od spoločnosti Appfigures sa počet aplikácií na App Store minulý rok znížil o 5 percent. Z 2,2 miliónov vydaných apiek sa ich ročný počet znížil na 2,1 miliónov. Naproti tomu, počet aplikácií na Google Play za rok 2017 narástol o výrazných 30 percent, pribudlo doň vyše 3,6 milióna.

Rast dostupných aplikácií na App Store a Google Play Store.

Hlavným dôvodom za poklesom App Storu budú striktnejšie pravidlá na strane Applu, ako aj čistky zastaralých, či nekvalitných aplikácií. V roku 2016 spoločnosť sľúbila zbaviť sa starých, či opustených apiek a počas nasledujúceho roka sa zas zamerala na spam a klony. Spolu so zrušením podpory pre 32-bit sa odstránené aplikácie odhadovali na státisíce.

Odstránené aplikácie sú však len jednou stranou mince. Podľa Appfigures ich vývojári za tento rok taktiež menej vytvorili. Uploadovaných bolo len 750 tisíc nových programov a hier, čo predstavuje takmer 30% pokles oproti predošlým rokom.

Počet novo vydaných aplikácií pre iOS a Android.

Reálne to však neznamená, že by vývojári strácali o iOS záujem. Môže to byť jednoducho následkom prísnejšej kontroly zo strany Applu – množstvo spamových a nekvalitných apiek po novom neprejde ani schvaľovacím procesom.

Zaujímavý je okrem toho aj počet portov aplikácií, ktoré prešli z iOS aj na Android. Podľa štatistík ich bolo viac než dvojnásobný počet, ako aplikácií portovaných z Androidu na iOS.

Počet portov z iOS na Android a opačne.

UložiťUložiť

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť