Phil Schiller vysvetľuje, prečo Apple odmietol Steam Link

phil schiller steam ipad 800x575 - Phil Schiller vysvetľuje, prečo Apple odmietol Steam Link

Aplikácia Steam Link, ktorá umožňuje streamovať hry z PC/Macu na iOS zariadenia, sa nakoniec vydania nedočká. Apple vysvetľuje prečo.

Ako sme písali cez víkend, Steam Link bol po prvotnom schválení Applom odmietnutý, údajne kvôli konfliktu s biznis modelom App Storu. Väčšina ľudí došla k záveru, že spoločnosť nechce ohroziť predaje svojich vlastných iOS hier tými od Valve – aj keď ide technicky len o zrkadlenie obrazovky z lokálneho PC.

Po roznesení témy v médiách neprekvapuje, že sa Apple k veci vyjadril. Viceprezident pre marketing, Phil Schiller, sa emailom ozval čitateľovi z MacStories, ako aj viacerým používateľom Redditu.

“Veľmi nám záleží na poskytovaní skvelých hier pre všetkých našich používateľov. Boli by sme nadšení, keby hry a služby od Valve boli dostupné na iOS a Apple TV.

Bohužiaľ, schvaľovací tím zistil, že iOS apka od Valve, vo svojej súčasnej podobe, porušuje viaceré smernice ohľadom používateľského obsahu, nákupov v aplikácií, kódov, atď. Bavili sme sa o týchto problémoch s Valve a budeme s nimi pokračovať v spolupráci, aby sme mohli priniesť Steam na iOS a Apple TV tak, aby bol v súlade s pravidlami obchodu.

Vyvíjame veľkú snahu na to, aby App Store prinášal každému ten najlepší zážitok. Aby sme sa uistili, že App Store je bezpečné miesto pre všetkých používateľov a férová príležitosť pre všetkých vývojárov, máme sadu jasných pravidiel, ktoré musí každý dodržiavať.”

Podľa všetkého to vyzerá, že Apple má problém s dostupnosťou Steam Store na ich zariadeniach – aj keď ide len o jeho streamovanú verziu z PC. Podľa pravidiel App Storu musí každý poskytovateľ plateného obsahu Applu odviesť tretinu ziskov, niečo na čo Steam asi ťažko pristúpi.

Otázkou teda zostáva, či je Valve ochotný poskytnúť verziu svojej apky, ktorá by obsahovala len streamovanie už zakúpených hier.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 71 380x220 - Vyšli aktualizácie OS
pokračovanie článku

Vyšli aktualizácie OS

Apple vydal nové verzie svojich systémov pre viacero zariadení.
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…
246x0w 246x220 - Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake
pokračovanie článku

Na App Store sa objavila aplikácia DoubleTake

Ešte na iPhonovom evente v septembri nám Apple ukázal demo aplikácie FiLMiC Pro. Táto aplikácia sa odlišuje skvelou funkciou,…