Steam Link pre iOS sa nakoniec nekoná, Apple ho odmietol kvôli konfliktným záujmom

Steam Link, ktorý by umožnil streamovanie PC hier na iOS zariadenia a Apple TV, nakoniec dostupný nebude. Neprešiel schvaľovacím procesom Applu.

Tým, či Apple službu na svojej platforme povolí, si nebol istý ani samotný Valve. Jej spustenie oznámil až dva dni po prvotnom schvaľovacom procese. A Apple ju najprv skutočne odobril. Až nasledujúce ráno svoje rozhodnutie obrátil a odôvodnil to konfliktnými obchodnými záujmami aplikácie, ktoré pri pôvodnom schválení spoločnosť nezvážila.

Steam Link mieri na iOS a Apple TV

Valve sa u Applu odvolal a dúfa, že kalifornská spoločnosť svoje rozhodnutie ešte zváži. Práve preto sa so situáciou podelil s médiami, ktoré by mohli pomôcť Apple dotlačiť k zmene. Zaujímavé je, že Steam nie je na App Store zďaleka jedinou apkou, ktorá na iPhone, či iPad streamuje hry z inej platformy. Sony má napríklad podobnú službu pre svoju PS4.

Rozhodnutie Applu ešte pred týždňom akosi predvídal recenzent z herného webu TouchArcade, ktorý bol “šokovaný, že Apple by niečo tak dobré na iOS pustil.” Holt, možno práve jeho článok si niekto z vedenia spoločnosti v to osudné prečítal.

Ak je však Apple niečim známy, tak sú to jeho prudké zmeny v rozhodnutiach, čo na svoj App Store povolí, a čo nie. Obzvlášť s pozornosťou médií by to nebolo prvýkrát, čo sa vo veci obrátil o 180 stupňov.

komentáre
  1. viac rýb, viac tresky, lepšie články… s treskou na tanieri, klávesnicou v ruke a článok s hlavou bude :-)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť