V Londýne zaplatíte pouličným hudobníkom už aj pomocou Apple Pay

Londýn ako prvá metropola na svete prináša bezkontaktné platby aj pre pouličných hudobníkov a umelcov.

To, že dnes takmer všade zaplatíte platobnou kartou alebo telefónom, so sebou prináša aj isté nevýhody. Obzvlášť pre vystupujúcich umelcov na uliciach Londýna a iných veľkých miest, ktorí sa spoliehajú na dobrovoľné príspevky v hotovosti.

A pokým v našich končinách sa mobilné platobné služby sotva rozbiehajú, v hlavnom meste Veľkej Británie už môžete mobilom aj prispieť nejaké drobné na účet interpreta.

Miestna iniciatíva Busk in London pod vedením starostu Sadiqa Khana, sa spojila s firmou iZettle, ktorá záujemcom o verejné vystupovanie poskytne bezkontaktné platobné terminály. Tie sú zatiaľ dostupné pre 32 okrskov Londýna, no v najbližších mesiacoch sa ich dostupnosť rozšíri.

Charlotte Campbell na obrázku si nastavila hodnotu príspevkov na 2 libry. Stačí priložiť telefón. Zdroj: Guardian

Hudobníci už aj vidia návratnosť tejto technológie. Charlotte Campbell, ktorá sa tejto aktivite venuje na plný úväzok, si len po dvoch týždňoch testovania všimla veľký nárast v tržbách.

“Bojím sa, že keď sa my pouliční umelci nedokážeme adaptovať do bezhotovostej spoločnosti, ku ktorej sa blížime, môžeme sa stať mŕtvou umeleckou formou.” dodáva Charlotte.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.