Nový Wi-Fi štandard WPA3 čoskoro zlepší zabezpečenie sietí

Wi-Fi Aliancia tento týždeň oznámila vývoj nového šifrovacieho štandardu WPA3. Do obehu by sa mal dostať ešte tento rok.

Nová generácia šifrovacieho štandardu prichádza len krátko po Wi-Fi zraniteľnosti KRACK, ktorá sa objavila koncom minulého roka a týkala sa všetkých bezdrôtových sietí s WPA aj WPA2 šifrovaním.

Wi-Fi aliancia, za ktorou stoja okrem iného spoločnosti ako Apple, Intel a Microsoft, v tlačovej správe oznámila, že WPA3 prinesie omnoho vyššiu mieru zabezpečenia ako jeho predchodcovia. Vylepšenia by sa mali obzvlášť týkať verejných Wi-Fi sietí, napríklad v kaviarňach a obchodoch, no taktiež používateľov, ktorí si zvolia jednoduchšie heslá.

WPA3 bude taktiež používať 192-bitové šifrovanie v súlade so smernicami CNSA (Commercial National Security Algorithm), určené predovšetkým pre vládne a iné vysoko zabezpečené siete.

Bližšie detaily o novom štandarde by sme sa mali dozvedieť čoskoro. Podľa všetkého by sa malo WPA3 dostať na trh niekedy v priebehu tohto roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.