Nový Wi-Fi štandard WPA3 čoskoro zlepší zabezpečenie sietí

Wi-Fi Aliancia tento týždeň oznámila vývoj nového šifrovacieho štandardu WPA3. Do obehu by sa mal dostať ešte tento rok.

Nová generácia šifrovacieho štandardu prichádza len krátko po Wi-Fi zraniteľnosti KRACK, ktorá sa objavila koncom minulého roka a týkala sa všetkých bezdrôtových sietí s WPA aj WPA2 šifrovaním.

Wi-Fi aliancia, za ktorou stoja okrem iného spoločnosti ako Apple, Intel a Microsoft, v tlačovej správe oznámila, že WPA3 prinesie omnoho vyššiu mieru zabezpečenia ako jeho predchodcovia. Vylepšenia by sa mali obzvlášť týkať verejných Wi-Fi sietí, napríklad v kaviarňach a obchodoch, no taktiež používateľov, ktorí si zvolia jednoduchšie heslá.

WPA3 bude taktiež používať 192-bitové šifrovanie v súlade so smernicami CNSA (Commercial National Security Algorithm), určené predovšetkým pre vládne a iné vysoko zabezpečené siete.

Bližšie detaily o novom štandarde by sme sa mali dozvedieť čoskoro. Podľa všetkého by sa malo WPA3 dostať na trh niekedy v priebehu tohto roka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?