Apple vydal macOS High Sierra 10.13.1 a nové iTunes

Popri iOS 11.1 dnes Apple vydal aj prvý veľký update pre macOS High Sierra. Dostupná je aj nová verzia iTunes.

macOS High Sierra 10.13.1 obsahuje rovnako ako iOS sadu 70 nových emoji a opravuje tzv. KRACK zraniteľnosť pri Wi-Fi sieťach. Tá umožňovala útočníkom využiť bezpečnostnú dieru vo WPA2 šifrovaní (ktoré sa dnes používa na zabezpečenie takmer všetkých bezdrôtových sietí) a získať tak prístup k citlivým údajom, ktoré sú cez spojenie prenášané.

Okrem toho update obsahuje tradičné opravy chýb a vylepšenia výkonu. Stiahnuť si ho môžete priamo cez Mac App Store.

Spolu so systémovou aktualizáciou Apple vydal aj novú verziu iTunes 12.7.1 s “menšími vylepšeniami aplikácie a výkonu.” Dostupné sú aj bezpečnostné aktualizácie pre staršie macOS Sierra a El Capitan.

komentár
  1. Moze mi niekto poradit? Da sa uz nainstalovat macOS High Sierra 10.13.1 na iMac (Retina 5K, 27-inch, Late 2015) s Fusion Drive diskom? Dakujem.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.