Návod k obsluhe iPhonu X odkazuje na bezdrôtovú nabíjačku AirPower

Senior Vice President of Worldwide Marketing at Apple Philip Schiller introduces AirPower, a wireless charging system, during a media event at Apple’s new headquarters in Cupertino, California on September 12, 2017. / AFP PHOTO / Josh Edelson (Photo credit should read JOSH EDELSON/AFP/Getty Images)

Užívateľská príručka, pribalená ku každému iPhonu XS a XS Max v sekcii bezdrôtového nabíjania spomína bezdrôtovú nabíjačku AirPower, čo by mohlo naznačovať, že Apple ešte zo stola nezmietol svoju očakávanú nabíjaciu podložku. Vývojár Gavin Stevens zdieľal obrázok, v ktorom je jasne spomenutá nabíjačka AirPower.

“Položte iPhone s obrazovkou smerujúcou nahor na AirPower alebo na Qi-certifikovanú bezdrôtovú nabíjačku. Môžete taktiež použiť Lightning konektor na nabitie iPhonu a pripojenie príslušenstva.”

Nie je zatiaľ presne známe, prečo Apple nabíjačku spomenul v manuáloch iPhonu XS a XS Max, no môžeme sa domnievať, že spoločnosť plánuje toto zariadenie vyrábať a predávať ho spolu s novými modelmi iPhonov. Vieme, že Apple svoju nabíjačku AirPower na septembrovej konferencii nespomenul a takmer vôbec sa o nej nezmienil už viac ako rok, od kedy bola predstavená.

Ale čo je to vlastne AirPower a prečo je tak žiadaná? Ako už naznačuje názov, AirPower je bezdrôtová nabíjačka, ktorá by mala dokázať nabíjať iPhone, Apple Watch a AirPods naraz. Informácie v tejto oblasti naznačujú, že sa Apple pri vývoji tohto zariadenia stretol hneď s niekoľkými problémami, ktoré musí vyriesiť pred tým, ako spustí predaj AirPower. Príkladom takéhoto problému je prehrievanie a vzájomné rušenie zariadení.

Podľa súčasných informácií produkuje AirPower príliš veľké teplo, čo má za následok zníženie výkonu nabíjačky a problémy s nabíjaním. Okrem toho sa objavili aj problémy pri komunikácii medzi podložkou a zariadeniami na nej položenými. Položenie viacerých zariadení na túto podložku malo za následok zníženie efektivity nabíjania. V podstate sa jedná o najzásadnejší problém, pretože nabíjačka neplní svoju primárnu funkciu, pre ktorú bola vyvinutá a teda bezdrôtové nabíjanie viacerých zariadení naraz.

Nie je zatiaľ známe ako a kedy vyrieši Apple tieto problémy, no vieme že z oficiálnych stránok Apple zmizli všetky informácie týkajúce sa AirPower. To, že je AirPower spomenutá v manuáloch k novým iPhonom môže naznačovať, že sa Apple snaží tieto problémy vyriešiť a svoju bezdrôtovú nabíjačku nám predstaví čo najskôr to bude možné.

Na záver pripomenieme fakt, že pri predstavení AirPower oznámil Apple začiatok predaja niekedy v roku 2018. No s prihliadnutím na fakt, že od predstavenia sa Apple k AirPower už nijak nevrátil nie je isté, či ho v roku 2018 skutočne ešte uvidíme.

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.