Ming-Chi Kuo: iPhone 9 predá 100 miliónov kusov

Napriek tomu že nový 6.1-palcový iPhone bude oproti svojim dvom súrodencom oklieštený, analytik Ming-Chi Kuo očakáva, že mobil bude mimoriadne populárny.

Podľa analytika by mal tento telefón nahradiť ako iPhone 8, tak iPhone 8 Plus, a ako jeden produkt by sa mal predávať za cenu 699 dolárov v základnej verzii. Zariadenie, ktoré by sme mohli označiť ako iPhone 9, na rozdiel od generácie X2 ponúkne LCD displej a miesto oceľového rámčeku ponúkne rámček hliníkový. Dizajnom by však nemal zaostávať a mal by byť akousi lacnou verziou iPhonu X.

Práve kvôli tomu analytik KGI očakáva, že pôjde o najpopulárnejšie Apple zariadenie roka 2018, ktoré by mohlo dokopy predať 100 miliónov kusov. Oproti tomu dnešný iPhone X môže počas svojej existencie predať 62 miliónov kusov, myslí si analytik. Tu však očakáva, že Apple ukončí výrobu v lete. Neskôr by ho mal nahradiť výkonnejší model, ako aj model iPhone X Plus so 6,5-palcovým OLED displejom. Zaujímavé je, že najlacnejší z nich neponúkne 3D Touch, ktorý bude výsadou X modelov. Takisto môžu majitelia budúceho iPhonu 9 zabudnúť na duálny fotoaparát.

Zdroj: 9to5mac
Viac článkov na tému

4 komentáre

 1. Pavel píše:

  Athz proboha zastrci tu bradavici. Ja nevim jak vy, ale ja to doposud nezkousnul. Bud je uzivatel ignorant (bez urazky), kteremu nevadi pokladat telefon na objektiv a nebo je nucen kupovat pouzdro, ktere vyvyseni srovna. S kazdym modelem doufam, ze s tim neco udelaji. Je to mizerie.

 2. JaMeMe píše:

  A coho preda 100 milionov kusov ten iPhone 9?

 3. treska píše:

  @JaMeMe: to je jasne, iPhone 9 preda 100mil. ks Ming-Chi Kua :-D

 4. Jaromir Miko píše:

  Pavel: presne preto mi viac vyhovuje S7 než iP..

  JaMeMe: Po takmer 20 000 článkoch z mojej produkcie nielen tu na MacBlogu zastávam názor, že nie je na škodu občas poľaviť od každodenných formalít a napísať niečo hovorovo ;-)

Pridať komentár

Partneri

Send this to a friend