Microsoft oznámil 399-eurový Surface Go

Microsoft Surface Go

Po počiatočných špekuláciách Microsoft skutočne predstavil nový a lacnejší prírastok do svojej produktovej línie Surface. Presnejšie sa bude jednať o 10-palcový tablet Surface Go s cenou začínajúcou na 399 dolároch.

Nižšia cena samozrejme značí kompromisy a hardvérom tablet odpovedá presne tomu, čo by ste mohli čakať od konkurenta pre iPad. Ponúka tak 10-palcový PixelSense displej s podporou 4096 úrovní tlaku, pomerom strán 3:2 (približuje sa tak rozmerom papiera) a rozlíšením 1800 x 1200 pixelov. Vovnútri základného modelu nájdeme dvojjadrový procesor Intel Pentium Gold 4415Y s 1,6GHz, 4GB LPDDR3 RAM nataktovanej na 1866MHz, 64GB eMMC úložisko a celé to beží na Windows 10 Home v režime S.

https://youtu.be/krRRskzHWFE

Ten bol najprv určený pre netbooky ako alternatíva štandardného Windowsu s možnosťou odomknutia všetkej funkcionality systému za 50€. Až neskôr Microsoft oznámil, že dá ľuďom na výber a režim S bude možné deaktivovať či naopak, aktivovať kedykoľvek. Zvyšuje sa tým zabezpečenie systému (keďže nemôže spustiť .exe aplikácie) a zároveň to vytvára nových zákazníkov Microsoft Storu, keďže aplikácie sa dali získavať len tam.

Spoločnosť ďalej uvádza, že zariadenie bude mať rozmery 22,86 x 15,24 x 0,76 cm a váhu 544,3 gramov. Ponúka tiež batériu s výdržou do 9 hodín a na jeho boku nájdeme porty USB-C, microSDXC a špeciálny Surface Connect port na pripojenie nového príslušenstva. To zahŕňa napríklad tradičný tmavý Type Cover za 99 dolárov, ako aj špeciálny Signature Type Cover s povrchom z Alcantary. Za 129 dolárov je dostupný vo viacerých konfiguráciách a má fyzickú 1mm medzeru medzi klávesami. S tabletom bude samozrejme kompatibilné aj ďalšie príslušenstvo, ako napríklad Surface Pen ($99) alebo bezdrôtová myš Surface Mobile Mouse za 35 dolárov.

Microsoft spustil predobjednávky dnes, zariadenie vychádza 2. augusta/srpna a to ako v $399 verzii, tak v $549 verzii s 8GB RAM a 128GB SSD. Neskôr majú byť k dispozícii aj LTE verzie a voliteľná konfigurácia s 256GB SSD.

Microsoft Surface Go

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.