Mark Zuckerberg verbálne napadol Apple

Tim Cook sa pred pár dňami vyjadril ku kauze, ktorá momentálne otriasla USA a Veľkou Britániou. Odhalené dokumenty potvrdili obchod s údajmi užívateľov medzi Facebookom a agentúrou Cambridge Analytica, ktoré mohli údajne ovplyvniť výsledky amerických volieb. Odborníci nevylučujú ani vplyv na výsledky hlasovania o brexite.

K veci sa vyjadril už skôr samotný zakladateľ sociálnej siete, Mark Zuckerberg, ktorý v popredných amerických a britských denníkoch venoval čitateľom ospravedlnenie začínajúce slovami “Je našou zodpovednosťou, aby sme chránili vaše informácie. Ak to nedokážeme, nezaslúžime si to [vám slúžiť].”

Tim Cook sa minulý týždeň vyjadril k veci: “Čo by som urobil? Nedostal by som sa do takejto situácie. Kontrolujeme. Nechceme mať porno v App Store. Nechceme mať nenávistné prejavy v App Store. Nechceme umožniť teroristom, aby regrutovali nových členov cez App Store. Na každú aplikáciu sa pozeráme detailne. Robí [aplikácia] to, čo tvrdí, že robí? Pravda je, že by sme mohli zarobiť tonu peňazí, ak by bol zákazník našim produktom. Rozhodli sme sa, že to neurobíme.” Podľa Cooka je dôležité šifrovanie dát užívateľov a s firmou, ktorá takúto vec nerobí, sa nepatrí obchodovať.

Mark Zuckerberg následne na slová riaditeľa Applu zareagoval v rozhovore pre Vox. Podľa Marka je dôležité, aby ľudia neprepadli štokholmskému syndrómu a nemali by sa nechať obalamutiť tým, že ak si od nich nejaká firma pýta za svoje produkty viac peňazí, než je normálne, automaticky to znamená, že danej spoločnosti záleží na ľuďoch.

Facebook musí byť podľa Zuckerberga bezplatný preto, lebo chce slúžiť čo najväčšiemu množstvu ľudí a uvedomuje si, že v niektorých častiach sveta ľudia nemajú toľko peňazí, aby si mohli dovoliť za službu platiť. Preto je dôležité, aby Facebook zarábal na reklame tak, ako to robia aj mnohé iné webové portály.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť