Manuál k novému Mac mini obsahuje obrázok neexistujúceho Apple displeja

Mac mini 2018 Start Guide

Prakticky v momente, kedy Apple uviedol na trh iMac s 5K displejom, začali fanúšikovia napäto očakávať nový Thunderbolt Retina displej. Apple však s novým displejom doteraz neprišiel a miesto neho začal prezentovať profesionálne monitory od LG. Preto je prekvapením, že sa v manuáli k novému Mac mini nachádza neexistujúci doplnok.

V sprievodnom manuáli je totiž po boku nového Mac mini vyobrazený aj externý monitor s podstatne užším tmavým rámom, než aký sme mohli vidieť pri starom Thunderbolt Displeji. Súčasne môžeme na fotke vidieť, aj keď menej výrazne, logo Apple pod displejom, ako aj ikonickú nohu známu z iMacov a predošlého monitoru.

Mac mini 2018 Start Guide

Pripomíname, že Thunderbolt Display sa prestal vyrábať v roku 2016 a priameho nástupcu nedostal. Apple však vďaka vzbure profesionálnej komunity minulý rok musel predbežne potvrdiť, že naozaj nezanevrel na profesionálov a pripravuje nový modulárny Mac Pro a standalone displej. Nie je však jasné, či mal pod týmto displejom na mysli nový externý monitor pripojiteľný cez Thunderbolt/USB-C rozhranie, alebo či ním mal byť sebestačný 27-palcový iMac Pro. V prípade nového modulárneho Macu Pro spoločnosť potvrdila, že ide o produkt na rok 2019 a dôvodom pre drastický redesign je skutočnosť, že plánovaný hardvér by mal značné problémy s termálnym jadrom dnešného modelu.

Mac mini sa vracia na výslnie vo veľkom štýle

komentáre
  1. Na 90% pouzivam k MBP externy 4k displej. Sluzi mi vlastne ako dock kedze ma aj usb3 hub a mam tam pripojenu aj klavesnicu a externe disky.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť