Manuál k novému Mac mini obsahuje obrázok neexistujúceho Apple displeja

Mac mini 2018 Start Guide

Prakticky v momente, kedy Apple uviedol na trh iMac s 5K displejom, začali fanúšikovia napäto očakávať nový Thunderbolt Retina displej. Apple však s novým displejom doteraz neprišiel a miesto neho začal prezentovať profesionálne monitory od LG. Preto je prekvapením, že sa v manuáli k novému Mac mini nachádza neexistujúci doplnok.

V sprievodnom manuáli je totiž po boku nového Mac mini vyobrazený aj externý monitor s podstatne užším tmavým rámom, než aký sme mohli vidieť pri starom Thunderbolt Displeji. Súčasne môžeme na fotke vidieť, aj keď menej výrazne, logo Apple pod displejom, ako aj ikonickú nohu známu z iMacov a predošlého monitoru.

Mac mini 2018 Start Guide

Pripomíname, že Thunderbolt Display sa prestal vyrábať v roku 2016 a priameho nástupcu nedostal. Apple však vďaka vzbure profesionálnej komunity minulý rok musel predbežne potvrdiť, že naozaj nezanevrel na profesionálov a pripravuje nový modulárny Mac Pro a standalone displej. Nie je však jasné, či mal pod týmto displejom na mysli nový externý monitor pripojiteľný cez Thunderbolt/USB-C rozhranie, alebo či ním mal byť sebestačný 27-palcový iMac Pro. V prípade nového modulárneho Macu Pro spoločnosť potvrdila, že ide o produkt na rok 2019 a dôvodom pre drastický redesign je skutočnosť, že plánovaný hardvér by mal značné problémy s termálnym jadrom dnešného modelu.

Mac mini sa vracia na výslnie vo veľkom štýle

komentáre
  1. Na 90% pouzivam k MBP externy 4k displej. Sluzi mi vlastne ako dock kedze ma aj usb3 hub a mam tam pripojenu aj klavesnicu a externe disky.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.