MacOtakara: Apple nebude samostatne predávať novú 18W nabíjačku pre iPhone

18W Apple Charger

Jednou z chystaných noviniek v balení nového iPhonu by mala byť nová 18-wattová rýchlonabíjačka. Japonský portál MacOtakara ale tvrdí, že táto nabíjačka nebude dostupná samostatne v predaji.

Nabíjačka by tak mala byť dostupná výhradne ako súčasť balenia iPhonu 9, nového iPhonu X a iPhonu X Plus. Dôvodom je, že Apple má len obmedzené výrobné kapacity a tak sa mu zrejme v dohľadnej dobe nepodarí vyrobiť dostatok kusov na to, aby ich mohol predávať aj zvlášť.

Výrobu bude mať na starosti štvorica firiem: Flex Electronics, Delta Electronics, Artesyn a Lite-On Technology. Podľa doterajších informácií by rýchlonabíjačka mala disponovať aj novým Lightning čipom C488. Tento čip si od roku 2019 budú môcť dovoliť aj výrobcovia tretích strán, vďaka čomu sa prvé príslušenstvo s vylepšeným Lightning konektorom objaví na trhu až niekoľko mesiacov po uvedení nových iPhonov.

iPhone 9 18W Charger

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.