macOS Mojave, iOS 12 a ďalšie systémy testujú 4 milióny užívateľov

Veríme, že tohtoročné pripravované systémy macOS Mojave a iOS 12 zaujali dostatočne veľké množstvo ľudí a to nielen kvôli novým praktickým funkciám, ale aj kvôli dôrazu na stabilitu a plynulosť, na akú sme boli u Applu zvyknutí.

Aspoň v redakcii sme toho názoru, keďže testujeme systémy a zatiaľ sme nemali žiadne veľké problémy. Niektoré menšie, ktoré sa objavili v predošlých betách, sme pochopiteľne Applu nahlásili cez aplikáciu Feedback Assistant a čerstvo vydaná macOS Mojave Public Beta 4 už tieto problémy odstraňuje. Mimo iného napríklad problém s nemožnosťou konvertovať meny cez Spotlight (v tretej bete aplikácia spadla) alebo samovoľné otváranie Mail aplikácie aj pri práci so Safari a inými programami cez full-screen. Poteší aj to, že Apple myslí na správnu funkčnosť starého softvéru a tak už napríklad netreba rátať s rozhodeným UI v Photoshop CC 2014.

A aký má názor Apple?

Tim Cook uviedol, že súčasné bety operačných systémov macOS Mojave, iOS 12, watchOS 5 a tvOS 12, testujú 4 milióny ľudí. Zahŕňa to ako užívateľov, ktorí sa prihlásili do Public Beta programu, tak vývojárov, ktorí majú prístup k častejším Developer Beta updatom. Tí majú zároveň exkluzívny prístup k watchOS 5 z dôvodu, že hodinky nemajú užívateľsky prístupný port a prípadné poškodenie by sa nedalo opraviť.

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.