iPhone X2 môže byť lacnejší oproti svojmu predchodcovi

Najdrahší iPhone v súčasnosti – iPhone X – sa môže dočkať lacnejšieho nástupcu. Server Digitimes uvádza, že výrobná cena nového modelu, ktorý môžeme dnes označiť ako iPhone X2, bude až o 10% nižšia.

V prípade potvrdenia správ by to tak mohlo znamenať, že nový 5.8-palcový iPhone s OLED displejom bude lacnejší. Cena iPhonu X začína na 999 dolároch, respektíve 1149€ v Európe. Cena komponentov sa pritom odhaduje na 400 dolárov. Treba ale tiež podotknúť, že Apple viackrát upozorňoval na to, že výrobné ceny zariadení zverejňované analytikmi nemusia byť pravdivé z dôvodu, že sa sústredia len na cenu komponentov a nie na ďalšie aspekty, ako je vývoj, licencovanie technológií, schvaľovacie procesy u telekomunikačných úradov naprieč celým svetom a tak podobne.

Analytik z DigiTimes tiež vraví, že Apple sa pohrával s myšlienkou 5.8-palcového modelu s LCD displejom, ale tento nakoniec nie je v pláne. Jedným z testovaných prototypov mal byť aj model so 6.1-palcovým LCD displejom, o ktorom vravel aj Ming-Chi Kuo, no podľa DigiTimes sa jeho premiéra nekoná. Minimálne nie teraz. Dôvodom je, že v rámci nového line-upu by mal byť iPhone X2 najlacnejším modelom. Sekundovať mu tak bude len iPhone X Plus so 6.5-palcovým OLED displejom.

komentárov
 1. To naozaj môžete na takomto serveri vypustiť blbosť ze x2? To sa naozaj tomu Apple nevenujete? To ste naozaj nepozerali keynote z predstavenia?
  Je to iPhone Ten (rímska desina). To chcete nastávajúcich označovať iPhone ten two?

  0
  0
 2. Ypsilon: Applu sa venujeme a dôvod, prečo nový iPhone označujeme pracovne ako X2, je jednoduchý. Nikto okrem tímu Tima Cooka nevie, ako sa nový iPhone bude volať. A tak sme v redakcii prišli k tomuto dočasnému pracovnému názvu. ;) Zariadenie má byť však nástupcom modelu X, má vyjsť vo dvoch veľkostiach, a označovať tento telefón ako “iPhone X 2.gen.” nám príde ako celkom zložitý názov. Na druhú stranu, Apple sám nedodržuje číslovanie u svojich produktov.

  Ideálnym príkladom sú tablety – iPad, iPad 2, The new iPad, iPad with Retina display, iPad Air, iPad Air 2, iPad 2017.

  0
  0
 3. Pan Miko, to fakt nemozete mysliet vazne. “Vas” pracovny nazov?. Co je vasa redakcia? Samsung magazin a letem svetem? Kolko ste ten vas pracovny nazov vymyslali a schvalovali? Tyzden? Mesiac? Cely zivot?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.