iPhone s troma šošovkami príde už budúci rok

Po rapídnom rozšírení duálnych fotoaparátov za posledné dva roky sa začínajú objavovať smartfóny s celkom troma šošovkami. iPhone by sa k nim mohol pridať budúci rok.

Taiwanský Taipei Times tvrdí, že prinesie 2019 iPhone tretiu šošovku fotoaparátu, čím by priamo umožnil až trojnásobný optický zoom. Súčasný iPhone X a iPhone 7/8 Plus ponúkajú optický zoom len dvojnásobný.

Podľa predošlých správ od Economic Daily prinesie tento iPhone až 5x zoom a minimálne jeden objektív bude mať rozlíšenie 12 megapixelov. Pridanie tretieho objektívu neumožní len lepší zoom, umocniť by mal aj celkový výkon a kvalitu foťáku. To, že takýto iPhone neuvidíme ešte tento rok vyvrátil pred časom aj analytik Ming-Chi Kuo z KGI.

Prvým smartfónom s trojicou šošoviek je nedávno vydaná vlajková loď Huawei P20 Pro, ktorá sa u médií teší veľkej chvále. Disponuje pritom jedným 40-megapixelovým objektívom, jedným čiernobielym 20-megapixelovým objektívom a telefoto objektívom s 8 megapixelmi.

Huawei P20 Pro

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.