iOS 12 má rozšíriť funkcionalitu NFC v iPhonoch

iPhone 6 NFC

Aj napriek tomu, že by sa mal iOS 12 sústrediť predovšetkým na optimalizáciu a opravy, užívatelia by sa mohli dočkať nových funkcií. Jedna z nich sa dotkne NFC modulu, ktorý slúžil dovedna len na platby cez Apple Pay.

V iOS 12 by však niektorí vývojári mohli získať plný prístup k NFC čipu, ktorý debutoval v iPhone 6. Jeho rozhranie, zvané CoreNFC, sa objavilo prvýkrát v systéme iOS 11 a dáva čipu možnosť slúžiť ako RFID čítačka. Má však len veľmi obmedzené funkcie. V prvom rade je to možnosť platiť cez Apple Pay tam, kde to je možné. Ďalej sme mohli vidieť využitie s hromadnou dopravou. Dostupná je však len v Japonsku a na funkcionalitu je v mobile ukrytý dedikovaný FeliCa čip, ktorý je vlastne tiež NFC čipom, ale plní jednu úlohu.

V budúcnosti však už iPhone môže obsahovať len jeden NFC čip na všetko. Spoločnosť totiž zvažuje, že by dala prístup k NFC čipu poskytovateľom hromadnej dopravy, čo by si mohlo nájsť využitie aj v Bratislave. Určite by ho ale využilo Londýnske metro, kde sa tiež stačí legitimovať priložením mobilu. Zatiaľ to však funguje len s Androidmi. Ďalšia zaujímavosť je, že sa čip môže využívať aj v hoteloch na odomykanie miestností. Nutno dodať, že niektoré hotely to podporujú už dnes, ale využívajú k tomu Bluetooth LE technológiu, ktorá nie je až taká bezpečná kvôli väčšiemu dosahu.

Odomykanie miestností poomcou NFC už ale údajne funguje teraz. Apple ho má využívať v novom campuse Apple Park, kde sa na zabezpečovacom systéme podieľal s firmou HID Global. Výsledkom toho je, že zamestnanci Applu využívajú iPhone na to, aby získali prístup tam, kam potrebujú.

apple pay iphone payment 600x413 - iOS 12 má rozšíriť funkcionalitu NFC v iPhonoch

UložiťUložiť

komentáre
  1. Platit apple pay je ine, myslim, ze ide skor o nejake platenie za listky priamo v doprave, ako napr v BA je karta, ktoru prilozim v bude na citacku a tym si kupim a zaraoven stiknem listk, ze by to islo robit s telefonom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…