Intel ukončil vývoj 5G modemov po tom, ako ich Apple odmietol použiť v novom iPhone

Hoci je Intel stále populárny výrobca procesorov a iných čipov, vďaka prešľapom tu nemusí byť navždy. Apple ako jeden z jeho najvýznamejších zákazníkov chce údajne prejsť na ARM, konzolám kraľuje konkurenčné AMD a smartfóny s Intel procesormi v podstate vymizli.

Ďalšia vec, v ktorej sa Intelu už nedarí podľa očakávaní, je výroba mobilných 5G modemov pre smartfóny. Malo ísť prítom o kombinovaný čip pre mobilnú anténu, WiFi a Bluetooth. Jeho najväčším odberateľom mal byť Apple, ktorý ho chcel použiť v iPhone v roku 2020. To sa ale nestane: Apple v ostatných dňoch informoval Intel, že o čipy nemá ďalej záujem. Spoločnosť preto ukončila všetky práce na projekte Sunny Peak, rozpustila tím a inžinierov preradila na vývoj iných projektov.

Samotný 5G modem nemal byť exkluzívny pre iPhone, mal to byť ale najrozšírenejší produkt, v ktorom by sa objavil. Ostatní zákazníci neboli pre Intel dostatočne lukratívni na to, aby preň malo cenu pokračovať v ďalším vývoji produktu. Zdroje pre izraelský server CTech by Calcalist povedali, že aj keď mal Apple o 5G modem veľký záujem, na trhu sa objavil nový WiGig štandard, známy tiež ako 802.11ad. Tento priniesol nové a neočakávané výzvy v projekte. K tomu sa minulý týždeň objavila správa, že Apple môže nakoniec o výrobu čipov požiadať MediaTek miesto Intelu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?