Apple tento rok prestane predávať iPhone X, tvrdí analytik

iPhone X

Analytická agentúra BlueFin Research tvrdí, že Apple tento rok prestane predávať iPhone X a ukončil vývoj iPhone SE 2, aby sa mohol plne sústrediť na modely iPhone 9, iPhone 11 a iPhone 11 Plus.

Podľa analytikov by mohol Apple očakávať zvýšený dopyt po svojich telefónoch po tom, ako v posledných rokoch predstavil len decentné upgrady svojich zariadení, vynímajúc iPhone X. Preto očakávajú, že Apple nechá len v posledných dvoch štvrťrokoch vyrobiť 91 miliónov telefónov. V treťom štvrťroku by to malo byť 28 miliónov kusov iPhonu 9, 11 a 11 Plus, kým v poslednom by to malo byť ďalších 63 miliónov kusov. Očakávajú tiež, že v prvej polovici roka 2019 sa ešte výroba zvýši a dokopy bude vyrobených 92 miliónov kusov s tým, že v každom štvrťroku vyrobia 46 miliónov kusov.

Následne očakávajú, že Apple v jednotlivých štvrťrokoch predá 20 miliónov, 60 miliónov, 45 miliónov a 40 miliónov kusov. BlueFin tiež verí, že iPhone 11 Plus poteší tých, ktorým prišiel iPhone X príliš malý, kým iPhone 9 poteší šetrnejších zákazníkov. Pretože Apple nahradí iPhone X novým modelom, spoločnosť ho prestane vyrábať. Novým low-endom sa stane iPhone 8, takže dôjde zrejme aj k výraznému uprataniu ponuky. Dnes totiž Apple ponúka na výber 8 zariadení, čím v podstate dobieha Samsung.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.