Hra Rust je už dostupná aj pre Mac

rust header - Hra Rust je už dostupná aj pre Mac

MMO survival hra Rust od vývojára Facepunch Studios opustila 8.2.2018 Steam Early Access a stala sa tak plnohodnotnou hrou. 

Opúšťanie Early Access je vždy veľký krok pre všetkých vývojárov. Rust sa tak týmto krokom pripája k hre Ark: Survival Evolved ako jedna z mála cross-platform survival masívne multiplayerových hier. Tak ako pri väčšine MMO survival hier, začínate takmer “nahý” a sám (ak si do hry nepozvete priateľov).

Objavujete, zbierate zdroje, budujete základňu, útočíte a ste napádaný a vytvárate si ako priateľov tak aj nepriateľov. V podstate sa jedná o Ark: Survival Evloved bez dinosaurov ale s tankami.

rust gameplay - Hra Rust je už dostupná aj pre Mac

Nádherná hra s viac ako 160,000 pozitívnymi Steam User recenziami (75% nedávne, 80% celkovo). Najväčšou slabinou hry je podľa mnohých komentárov k hre nepríjemný prístup “starších” hráčov na nováčikov, ktorí do hry ešte len prišli.

“Zelenáči” ešte ani nevedia kde sú a ako poriadne funguje hra, teda jej mechanizmy a ostrieľaní hráči im v tom rozhodne moc nepomáhajú. Pobehujete po mape v spodnom prádle a objavujete princípy hry, keď tu zrazu na vás vybehne plne ozbrojený hráč (možno aj viacerí). Nepýta sa a rovno strieľa.

Neponúkne vám možnosť pridať sa k nemu, alebo vás niečo naučiť alebo vám niečo dať. Maximálne tak prebije zásobník. Hra potom po chvíli nového hráča omrzí. No bohužiaľ, vo svete MMO survival hier to nie je žiadna novinka. Z toho vyplýva odporúčanie, začať hru s priateľmi aby ste mali väčšiu šancu na prežitie. V jednote je sila, nie?

rust gameplay 1 - Hra Rust je už dostupná aj pre Mac

Hra sa vyvíja od decembra 2013. No nenechajte sa oklamať. Developeri tejto hry dávajú jasne na známosť, že opustenie Steam Early Access neznamená, že hra je dokončená, ale to, že sa jedná o samostatnú hru so stabilným hracím klientom, ktorá sa bude naďalej vyvíjať. To je dobrá správa, pretože hra zatiaľ nie je úplne optimalizovaná pre Mac a mnohí hráči hlásia, že musia hrať na nízkych grafických detailoch aby mali ako tak stabilné FPS (snímky za sekundu) a vôbec si zahrali.

Dostávame sa k podstatnej časti článku, teda k minimálnym požiadavkám hry, ktoré sú vcelku prijateľné (až na 2GB grafickú kartu):

  • (64-bit procesor) 2GHz alebo 3GHz (odporúčané)
  • OS X 10.7 Lion alebo novší
  • 8GB RAM alebo 16GB RAM (odporúčané)
  • NVIDIA GTX 670 / AMD Radeon HD 7870 alebo lepšie
  • 10GB úložného priestoru na pevnom disku
  • Internetové pripojenie
  • Cena: 31,99€ (Humble Bundle)

Ako pri väčšine MMO (už sa opakujeme, že?), je rýchlosť a stabilita pripojenia veľmi dôležitá. Nakoľko aj ten najmenší “lag” v hre môže znamenať rozdiel medzi prežitím a smrťou.

komentáre
  1. doteraz bol dostupny ako EA aj pre OSX, a ten nadpis hovori o tom, ze az teraz si ho majitelia MACov mozu zahrat.. co je dost zavadzajuce a nepravda, kedze hra RUST je dostupna na MAC od sameho zaciatku vyvoja uz niekolko rokov..

    cize nadpis “Hra Rust je už dostupná aj pre Mac” je uplny nezmysel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
cover macblog 69 380x220 - Neoficiálny archív Apple prakticky skončil
pokračovanie článku

Neoficiálny archív Apple prakticky skončil

Možno si ešte pamätáte na projekt dokumentujúci históriu Apple, o ktorom sme nedávno informovali. Netrvalo dlho a k slovu sa prihlásili…
cover macblog 74 380x220 - Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11
pokračovanie článku

Ako si vypnúť U1 čip na iPhone 11

Apple v nedávnej aktualizácii svojho iOS pridal možnosť vypnúť sledovanie polohy. Stalo sa tak po tom, čo sa viacerí sťažovali, že…